Hoşgeldiniz  

Yunanistan’a Dikkat!

Naci Akay | 08 Şubat 2021 | Köşe Yazıları


Naci Akay
bilgeofis@hotmail.com

    Bize ait olan 19 Ege Adasına oturan Yunanistan, çıkmamak ve yeni düşmanlıklar için Ordusunu sürekli güçlendiriyor. Geçen hafta, Fransa’dan 18 adet yeni Savaş uçağı satın aldı. Üstelik, bu uçakları kullanacak olan Yunanlılar, Fransızlar tarafından eğitilecekmiş!

     Değerli okurlarım;  İç politikası kötü olan bu ülkenin, dış politikasının güçlü ve sağlam olduğunu mu sanıyorsunuz? Dünya milletlerini, dostluklarını tamamen çıkar üzerine kuran bir KATAR ‘mı sanıyorsunuz?

    Yalnız etrafımızın değil, uzak yakın bütün çevremizin düşmanlarla sarıldığını ve bir gün olup da bu düşmanlıkların daha da artıp, çok zor durumda kalacağımızı hiç düşünüyormusunuz?.

    Yunanistan konusuna geçmeden önce, Amerikan yönetiminde olan değişimin, yakın gelecekte başımıza nelerin getireceğini hiç unutmayalım.

     Daha Obama’nın yardımcısı iken, her seferinde Türk düşmanlığını dile getiren Joe Biden, şimdi Amerikan Başkanı. Hiç şüpheniz olmasın ki, Amerika’nın çıkarları için Türkiye’yi bozuk para gibi harcayacağı muhakkak. Devleti yönetenlerin ”Ey Amerika” diye, caka satmalarının artık hiç bir faydası olmayacak.

                                       GELELİM YUNANİSTAN’A

     Sözünü ettiğimiz Amerikan Başkanı, tam bir Yunan  dostudur. Dinleri de aynı olan tarafları, Yunan Kilisesi sıkı sıkı bağlıyor. Ve, Baydın denilen bu kişi Yunanistan’ın her dediğini yapmaya hazır durumdadır.

      Avrupa Birliği’ne de dahil olan Yunanistan’ın, koca Avrupa arkasındadır. Keza, Kıbrıs’taki Rum tarafının da öyle.

      Yeni alınan bir habere göre, Yunanistan’ın, Türkiye’ye karşı silahlanması devam ediyormuş. Son olarak Yunanistan, Fransa’dan tam 18 tane Savaş uçağı satın almış. Bu uçakların Pilotları ile yardımcı personeli de Yunanistan’a gidip, oradaki pilotları eğitecekmiş.

     Görünen o ki, Katar denilen Arap ülkesine bel bağlayan Türkiye’nin, 1/8 nüfusuna sahip olan Yunanistan’a karşı, hazırlıksız olduğu görünüyor. Öteki düşmanlarımızı da hesaba katarsak, durumumuz hiç de iyi değil.

    Egedeki 18r adamızın üstüne oturan ve çıkmamakta direnen bu ülkeye karşı  devletimizin sözü geçmiyor. Çünkü, bu işgallerden sonra Yunanistan doğru dürüst uyarılmadı ve bu ülkeye, diplomatik bir NOTA bile verilmedi. Verin! Diyenlere karşı da “Müzik Notası mı?” denilerek, dalga geçildi.

     Değerli okurlarım, şunu iyi bilelim ki, siyasi iktidarlar gelip geçici, ancak ülkemizin geleceği kalıcıdır.

    Bugünkü tutumla, bu ülkenin başına bakalım neler gelecek? Bekleyip göreceğiz. Ama. beklemenin de bir faydası yok ki!

283 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle