Hoşgeldiniz  

YÜCEL’DEN ‘GİZLİ FETÖCÜ’ TAHMİNİ

admin | 10 Haziran 2021 | Tüm Manşetler A- A+

Ak Parti Çatalca Belediye Meclis Üyesi ve Büyükşehir Meclis Üyesi Ahmet Rasim Yücel Haziran Ayı Belediye Meclisi birinci oturumunda Ayasofya Camii’nde isim vermeden Atatürk’e hakaret eden emekli imam Mustafa Demirkan’ın gizli fetöcü olduğunu tahmin ettiklerini söyledi.

Ahmet Rasim Yücel bu konuşmayı CHP grubunun gündem dışı yaptığı açıklamanın ardından gerçekleştirdi.

CHP GRUBU NE DEMİŞTİ?

“Geçtiğimiz ay içerisinde ülkemizin ortak değeri olan kurucumuz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan kabul edilmez hareketlerle sarsıldık. Akçakoca Müftüsünün Selanik göçmenleri üzerinden Atatürk’e yapmış olduğu hareketlerin ardından Ayasofya Camii’nde Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bulunduğu program esnasında eski imam Mustafa Demirkan Atatürk’e kabul edilemez hakaretlerde bulunmuştur. Ayasofya Camii açılışı esnasında Diyanet İşleri Başkanı’nın Atatürk’e lanet okumasıyla başlayan süreç, Ayasofya Camii’ne baş imam olarak atanan Mehmet Bonukalın’ın Atatürk ve laiklik üzerine hakaretleriyle devam etmiş, son programda imam tarafından Atatürk’e lanet okunması ile zirve noktaya ulaşmıştır. İbadethane amacıyla açılmış olan Ayasofya Camii ibadethane olarak değil ne yazık ki, Atatürk ve Cumhuriyetten rövanş alma mücadelesinin merkezi olarak anılmaya başlamıştır. Ülkemizin kurucusu ve Cumhuriyet ile geleceğimizi garanti altına alan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e olan bu hakaretler karşısında CHP olarak savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Tüm meclis üyelerimizi de imam ile ilgili olarak ortak tavır almaya davet ediyoruz”

AHMET RASİM ‘GİZLİ FETÖCÜ’ LAFINI KULLANDI

CHP grubunun yaptığı bu açıklamanın ardından söz alan Ahmet Rasim Yücel CHP’nin Ayasofya Camii’ne Atatürk’e karşı yapılan hakaretlere karşı durmak amacıyla ortak tavır hakkında talebine sessiz kalırken şu ifadeleri kullandı.  

“Başkanım biz sizin önderliğinizde genel siyasete girmeme konusunda kararlıyız. Ama böyle muhalefetten bu şekilde söylemler gelince bunlara kısaca cevap vermek istiyorum. Şimdi Atatürk hepimizin Atatürk’ü. Ona dil uzatanları biz şiddetle kınıyoruz. Bize göre Atatürk’e tahammülsüzlük Cumhuriyete karşı da tahammülsüzlüktür. Bugün var isek Aziz Atatürk ve onun kahraman orduları sayesinde burada varız. Dolayısıyla, Atatürk’e dil uzatanlar daha iyi Müslüman olduklarını zannediyorlarsa orada yanılıyorlar. Biz burada acaba o emekli imamın gizli bir fetöcü olduğunu mu tahmin ediyoruz. Onunda araştırılmasını istiyoruz. Dolayısıyla biz asla Atatürk’e laf söyletmeyiz. “

GİZLİ FETÖCÜ OLDUĞU TAHMİN EDİLEN DEMİRKAN KİMDİR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı Ayasofya programında Atatürk’ü hedef alan eski imam Mustafa Demirkan Erdoğan’ın hemşerisi. Yani Rize’li. Vakıf, kamuyla ilgili projeler yürüten bir isim. Vergi muafiyeti sağlanan Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı mütevelli heyetinden.

VATANDAŞ AÇIKLAMA BEKLİYOR

Ak Parti Çatalca Belediye Meclis Üyesi ve Büyükşehir Meclis Üyesi Ahmet Rasim Yücel’in bu konuşmayı yaparken ‘Gizli fetöcü olduğunu mu tahmin ediyoruz’ sözlerini söylerken farkında olmadan ve ansızın ağzından çıktığını düşündüklerini ifade eden vatandaşlar en yakın zamanda bu sözlerle ilgili Rasim’in açıklama yapmasını istediler. Meclis tutanaklarına geçen bu sözle ilgili Cuma günü yapılacak olan Haziran Ayı 2. Oturumunda düzeltme metni veya neden bu sözleri sarf ettiği ile ilgili açıklama yapması gerektiğinin altını çizdiler. Grup sözcüsü olarak bu düşüncelerin Belediye Başkanı da dahil olmak üzere tüm Ak Parti Meclis üyelerinin de ortak açıklaması olup olmadığını da ifade etmesi gerektiğinin altını çizdiler. Diğer yandan neden CHP ile ortak bir tavır almadıklarının da genel bir açıklamasını da yapmasını beklediklerini söylediler.  

349 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle