Hoşgeldiniz  

YILMAZ KULÜPLERE BEYAZ SAYFA AÇTI

admin | 09 Nisan 2021 | Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, ilçedeki kulüp başkanlarıyla biraraya gelerek birlikte kahvaltı yaptı. Toplantıda kulüplere müjdeli haber veren Yılmaz, amatör kulüplerin bugüne kadar Silivri Belediyesi’ne olan bütün borçlarını sildiğini, beyaz bir sayfa açtıklarını söyledi.

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez, İstanbul Futbol İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür ve Silivri ilçesindeki kulüp başkanlarının tam kadro halinde katılım gösterdiği kahvaltıda Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’dan müjdeli haberler geldi. Yılmaz, amatör spor kulüplerinin bugüne kadar Silivri Belediyesi’ne olan borçlarını sildiklerini, amatör spor kulüpleri için beyaz bir sayfa açtıklarını söyledi.

YILMAZ: BİZ BİR AİLEYİZ

Yılmaz kahvaltının ardından kulüplere hitaben yaptığı konuşmada şöyle dedi “Öncelikle hepiniz bugünkü kahvaltımıza katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, hepinize hoşgeldiniz diyorum. Sporun içinde emek vardır, disiplin vardır, fedakarlık vardır, ahlak vardır. Sizler de gençlerimize hizmet vermek için bu işi karşılıksız ve gönülden yapıyorsunuz. Bizler için  de çok değerli bir iş yapıyorsunuz. Silivri’de spor kültürünün yerleşmesi için, özellikle amatör ruhun korunması için hepimize ortak görevler düşmektedir. Bugün de bunun için biraraya geldik. Biz bir aileyiz. Aday olduğum ilk gün de size  şunu söyledim: Devasa yatırımların yanında bunların içini dolduracak ruh da koymamız lazım. Bizim için en önemli yegane unsur insandır. Biz Silivri’de spor kültürünün oturması, Silivrispor’un kentin bir markası olması için elimizden gelen herşeyi yapıyoruz. Altyapıları, amatörleri unutup sadece profesyonel bir düşünceye hizmet etmek, para akıtmanın hiçkimseye bir faydası yok. Bir kulüpte yönetici olmak ve o kulüpleri yürütmek gerçekten dışarıdan göründüğü gibi kolay bir iş değil. Bugün itibariyle de Silivri’de bulunan amatör spor kulüplerinin Silivri Belediyesi’ne olan bütün borçlarını silmiş bulunuyoruz. Bugün itibariyle hiçbir spor kulübünün Silivri Belediyesi’ne borcu kalmamıştır. Silivri’deki tek bir kulübün Silivri Belediyesi’ne tek bir kuruş borcu yok. Temiz sayfa açtık.” İfadesini kullandı.

“BİZİM AMACIMIZ KULÜPLERE DESTEK OLMAK, HİZMET GETİRMEKTİR”

Göreve geldikleri günden bugüne kadar Silivri’ye önemli tesis yatırımları yaptıklarını kaydeden Yılmaz “Silivri’ye 12 tane açık alanda basketbol sahası hediye ettik. Müjdat Gürsu Stadı’nı Büyükşehir  Belediyesi ile birlikte 6 Bin kişilik modern kapalı iki tane tribün ile FİFA standartlarında sentetik zeminli olarak Silivri halkına hediye edeceğiz. Biz spora olan yatırımlarımıza siyasi bir pencereden değil toplumun yararını gözeterek bakıyoruz. Spor insanları birleştiren bir unsurdur. Silivri’de de olaya bu gözle bakıyoruz. Her kulüp kendi başkanını, yönetimini oluşturmakta serbesttir. Hiçbir kulübün üzerinde bir baskı kurup yönlendirmelerde bulunmuyoruz. Kimsenin yönetime gelirken bizden icazet almasına da gerek yok. Bunu da en iyi kulüpler olarak sizler bilirsiniz. Bizim ilgilendiğimiz konu kulüplerimize destek olmak ve hizmet getirmektir. Sürecin sonuna kadar da yanınızda olacağım. Çeltik ve B.Çavuşlu’da da iki tane antrenman sahası için çalışmalarımızı başlattık. 3 yıl içerisinde de Silivri’mize en az 6 tane daha antrenman sahası kazandırarak kulüplerimize fiziki şartları sağlamaya çalışacağız. Silivri Mimarsinan kulübümüzün de tesislerini A’dan Z’ye yenileyerek kendilerine teslim ettik. Karasu Stadı’nı da baştan aşağıya yeniledik. Değirmenköy’de de güzel bir stadımızın temelini attık. Eylül ayında da inşallah maçların oynanacağı şeklide kendilerine teslim edeceğiz. Bunların hepsini tek tek, beraberce yapacağız. Bu kulüplerimizde de hiçbirine siyaset karıştırılmasına izin vermeyeceğiz. Bizim kaygımız gençlere spor yaptırmak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi zeki, çevik aynı zamanda ahlaklı bir nezil yetiştirmektir. Her zaman sizin emrinizde bir belediye başkanı olarak çalışmaya devam edeceğim.” Diye konuştu.

ÜNER: RIFAT KARAGÖZ’ÜN İSMİNİ KABAKÇA’DA YAŞATACAĞIZ

Programda söz verilen Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner de yaptığı konuşmada amatörlerin her zaman yanında olduklarını, onları hiçbir zaman yalnız bırakmayacaklarını söyledi. Üner “Biz de amatörlerin her zaman yanındayız. Onları yalnız bırakmayacağız. Bu ayki mecliste rahmetli hocamız Rıfat Karagöz’ün ismini vereceğimiz Kabakça Mahallemizde yeni bir tesisin yapımına başlıyoruz. Onun ismini burada yaşatacağız. İnşallah sizleri ben de Çatalca’da ağırlamak istiyorum. Hepimiz sporun sayesinde buralara geldik.” Dedi.

DÜŞMEZ: BURADA OLMAKTAN AYRI BİR MUTLULUK YAŞIYORUM”

İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez de söz aldığı toplantıda göreve geldikten sonra Silivri’ye 10 kez geldiğini, dün de Silivri’de amatör spor kulüp başkanlarıyla biraraya geldiğini ifade ederek “Burada olmaktan ayrı bir mutluluk yaşıyorum. Amatör ailemi asla unutmam. Bizler bu görevleri yapıyorsak zorla değil seve seve bu davetlere icabet etmemiz lazım. Biz bu görevleri zorla kabul etmedik. Bir yılda İstanbul’da 25 Bin, Türkiye genelinde de 81 ilde 120 Bin maç oynuyoruz. 81 ilde İASKF kurduk. Spor bu ülkenin çimentosudur.” Şeklinde konuştu. 

TONTA: ALLAH GÜZEL GÜNLERDE BULUŞTURMAYI NASİP ETSİN

Silivri Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı Ali Tonta da yaptığı konuşmada pandemiden dolayı uzun bir süreden beri bir araya gelemediklerini, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın verdiği kahvaltıda biraraya gelerek sorunlarını birebir paylaşma şansı bulduklarını, biraraya gelmekten dolayı da büyük bir mutluluk yaşadıklarını söyledi. Tonta “Pandemiden dolayı uzun bir süreden beri biraraya gelemedik. Bu vesileyle hem sorunlarımızı anlatma, hem de hasret gidererek hal hatır sorma şansına kavuştuk. İnşallah Allah nasip eder de bir an önce bu pandemiden kurtulur, güzel günlerde buluşuruz.” Dedi.

TONTA VE DÜŞMEZ’DEN YILMAZ’A HEDİYE

Bu arada kahvaltı programının ardından Silivri Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı Ali Tonta ile İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’a amatör futbola olan desteklerinden dolayı çeşitli hediyeler takdim etti. Toplantının ardından amatör spor kulüpleri yaşadıkları sorunlar ve sıkıntılar ile ilgili olarak söz alıp içini döktü. Düşmez, toplantı bittikten sonra  kendisiyle görüşmek isteyen amatör kulüplerle biraraya gelerek hem kahve  içti hem de onların sorunlarını dinledi.

Haber ve fotoğraflar: İskender KORDU

64 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle