Hoşgeldiniz  

“YİĞİT DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKAR”

admin | 20 Mayıs 2021 | Spor A- A+

Silivrispor Kulüp Başkanı Taylan Güraslan’dan flaş açıklamalar. Gündemle ilgili önemli açıklamalar yapan Güraslan 2 yıllık görev süresinden kongre sürecine, adaylığından projelerine kadar dobra dobra konuştu.

Sorularımıza içtenlikle yanıt veren Güraslan takım ligden düştüğü için Silivri ve Silivrispor sevdalılarından özür dilediğini, yaptıkları hatalardan ders çıkaracaklarını söyledi.

“İSTEMEDİĞİMİZ BİR NOKTAYA GELDİK”

SORU: İki yıllık başkanlık süresinde çıkışları da yaşadınız inişleri de. Geriye dönüp baktığınızda neler söyleyeceksiniz?

TAYLAN GÜRASLAN: Bu tarz STK’ların, bu tarz kulüplerin başında olduğunuz zaman rahat bir çalışma ortamı bulmanız lazım. Biz 2 senedir çok şükür o çalışma ortamını göremedik. Yani gerek depremi, gerek pandemi olarak tüm dünyada nasıl hissediyorsak kulüp statüsünde de fazlasıyla hissettik. Gerek idari krizler ile 2 senenin sonunda Silivrispor tabi ki hiçbir zaman istemediğimiz noktaya geldi. Tekrar sizin nezdinizde tüm Silivri’den ve Silivrispor sevdalılarından özür diliyoruz.

“20 SENELİK BİR TECRÜBEYE BEDEL OLDU”

SORU: İki senenin size öğrettiği şeyler ne oldu başkanım?

TAYLAN GÜRASLAN: 2 sene yaklaşık 20 senelik bir tecrübeye bedel oldu. Burada olumlu ya da olumsuz bir çok olayla karşılaştık. O da bize hayatımızda farklı tecrübeler sağladı. Yaptığımız hatalardan ders çıkarma fırsatımız olursa bunları zaten tekrardan tekrarlama lüksümüz yok. Burada önemli olan Silivrispor, Silivrirspor’un geleceği. Yiğit düştüğü yerden kalkar. Allah’ın izniyle tekrar 3.Ligi göğüsler.

“ÖNEMLİ OLAN İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ GENELGESİ”

Taraftarların sosyal medyada kongre ile ilgili beklentileri söz konusu. Sizin kongre ile ilgili tasarrufunuz nedir? Kongre ile ilgili bir tarih söz konusu mu?

TAYLAN GÜRASLAN: Kongre tarihini 10 ya da 17 Temmuz olarak düşündük. Tabi ki burada önemli olan İçişleri Bakanlığının genelgesi. Bu bizim elimizde olan birşey değil. Bu süreçte kongre yapılmamasının en büyük zararı bize olmuştur. Biz de eğer devam edeceksek güçlü bir yönetim kurup devam etmek isteriz.

“SİLİVRİSPOR DEYİP ÖNÜMÜZE BAKACAĞIZ”

SORU: Kongre ile ilgili bir hazırlığınız var mı? Adaylık için bir çalışmanız söz konusu mu?

TAYLAN GÜRASLAN: Şu an zaten halihazırda kulübün başındayız. Dün de, bugün de, yarın da Silivrispor deyip önümüze bakacağız. Ama aksi bir düşüncemiz olursa da bunu çıkar açıklarız.

“SOSYAL MEDYADA YAZIP ÇİZMEYE BENZEMİYOR”

SORU: Silivrispor başkanlığı için ateşten bir gömlek diyebilir miyiz?

TAYLAN GÜRASLAN: Bu kulüpte daha önceki başkanlara, yöneticilere baktığınız zaman evinde, arabasında haciz var. Bizde de var. Buraya gelen kişiler genelde bedel ödeyen insanlar. Tabi ki ateşten gömlek. Burada başkanlık ve yöneticilik yapmak sosyal medyada yazıp çizmeye benzemiyor.

“BİZİM DE HATALARIMIZ, YANLIŞLARIMIZ OLDU”

SORU: Peki başkanım iki yıllık görev süresi içinde yaşadığınız pişmanlıklar oldu mu?

TAYLAN GÜRASLAN: Tabi ki oldu. Ben genelde haklı yapılan olumlu ya da olumsuz eleştiriye açık bir insanım. Ki kendimi de aynanın karşısına geçtiğim zaman eleştiririm. Tabi ki bizim de burada hatalarımız, yanlışlarımız oldu. Bunların da bedelini ağır bir şekilde ödedik. Amaç bunlardan ders çıkarıp tekrar aynı hataların üzerinde tekrarlamamak. Çünkü bir kere olduğunda hatadır ama aynı hatayı iki kere tekrarlarsanız yanlış yapmış olursunuz.

“BU PROJEYE SAHİP ÇIKILMALI”

SORU: Basın toplantısında da dile getirdiğiniz altyapı projesini biraz daha açabilir misiniz?

TAYLAN GÜRASLAN: Biz ilk seçildiğimiz zaman da altyapıya verdiğimiz önemi vurguladık. Ve bir çok sporcuyu da profesyonel yaptık altyapıdan. Biz çalışmaları genelde gizli yürüttük. Böyle aleni olarak yapmadık. Şubat 2020 tarihinde AK Parti meclis üyemiz Mustafa Çolakoğlu’nun hazırladığı avam projeyi spor bakanımızın önüne kadar götürdük. Artık bu saatten sonra bütün Silivri’nin bileşenleri, Silivri’nin siyasileri bu projeye sahip çıkmalı. Yaklaşık 20 milyonluk bir proje. Bu hayata geçirilip Silivrispor’un geleceği inşa edilmeli biz olalım olmayalım.

Haber: İskender KORDU

205 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle