Hoşgeldiniz  

TRAKYA BİRLİK SÖZÜNÜ TUTTU

admin | 20 Kasım 2019 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

S.S. 774 Sayılı Çatalca Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Seyfettin Üner ” 48 kooperatifimizde 331.000 tonun üzerinde  ayçiçek alan TRAKYA BİRLİK ortaklarına tüm ödemelerini gerçekleştirerek her zaman olduğu gibi çiftçimizin yanında olduğunu göstermiştir” dedi.

Başkan Seyfettin Üner çiftçiye verdikleri sözlerin her zaman arkasında olduklarını belirterek; “Çatalca Kooperatifi olarak bizler de beklentilerimizin üzerinde ayçiçek aldık. Başta Çatalcamız olmak üzere Arnavutköy ve Büyükçekmece ilçelerimizde çiftçilik yapan 310 çiftçimizin 8 bin 400 ton ayçiçeği ürününü alarak ödemelerimizin tamamını gerçekleştirdik. Alım döneminde Birliğimiz tarafından %40 ham yağ oranlı ayçiçek fiyatı 2.500 TL/ton olarak açıklanmış, alım döneminin başından sonuna dimdik ayakta duran TRAKYA BİRLİK alım fiyatından ödün vermeden çiftçimizin taahhüt ettiği tüm ürünü almıştır.

2009 yılında ülkemizde ilk defa  yağ ölçümü yaparak ülkemiz ve çiftçimiz ekonomisine büyük katkı sağlayan TRAKYA BİRLİK bu yılda uygulamaya devam ederek çiftçimizin alın teri üretimini değerinde almıştır. Alım kampanyası döneminde piyasalardaki ayçiçek fiyatlarındaki  dalgalanma ile 2.200-2.300 TL./Ton seviyelerine inmesine rağmen kooperatifimiz yağ oranı ile birlikte 2.630 TL/ton olarak üreticimizin taahhüt ettiği ürünün tamamını almıştır. Bizler TRAKYA BİRLİK olarak ortağımızın ürününü değerinde alarak ödemelerinin de tamamını gerçekleştirdik. Bu süreçte çiftçimizin yanında dimdik olan Birliğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Akgün başta olmak üzere tüm Birlik Yönetim Kurulu üyelerimize, Genel Müdürümüz Sayın Hakan Çalen ve Birlik personeline teşekkürü bir borç bilirim. Bir teşekkür de alım kampanyasında sağlıklı bir alım gerçekleştiren personelime ediyorum.

    Yıllardır olduğu gibi TRAKYA BİRLİK’e güvenerek ürünlerini teslim eden ortaklarımıza karşı Trakya Birlik olarak sözlerimizi tutmanın gururunu yaşıyoruz. Yeni üretim sezonunda da ortaklarımızın gübre, tohumluk ilaç gibi tarımsal girdilerini ve yem küspe gibi hayvancılık girdilerini temin etmeye devam edeceğiz. Birlikte hareket ederek güçlü ortak güçlü kooperatif anlayışımızı daha üst noktalara taşıyacağız.

    Buğday ve arpa ekimleri ile başlayan 2020 üretim sezonun tüm çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum” dedi.

1283 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle