Hoşgeldiniz  

SESSİZ KALMAYA DEVAM EDİYORLAR

admin | 02 Haziran 2021 | Tüm Manşetler A- A+

Büyükçekmece Meclisinde Ak Parti meclis Üyesi Zerrin Çağlar’ın hizmet konusunda Çatalca Belediyesini örnek göstermesine karşı, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner hakkında “ O arkadaşlarımıza zarar gelmesin diye konuşmayacağım. O arkadaşlarımız zarar görür” ifadeleri kullanmasının ardından Akgün’e ilk cevap beklenildiği gibi Belediye Başkanı Mesut Üner’den değil Ak Parti’li Meclis Üyesi Halit Aksoy’dan gelmişti. Aksoy ” Hasan Akgün’e hodri meydan diyorum. Kimin ne belgesi ve bilgisi var ise ortaya koysun” diyerek karşılık vermişti. O günden bu yana ne yazık ki başka hiç kimseden ses çıkmadı.

Hasan Akgün’ün söylemlerine karşı Ak Parti Çatalca Belediye Meclis Üyesi Halit Aksoy cevap vermesine rağmen halen Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün de cevap vermedi. Halit Aksoy’un dışında Akgün’e cevap vermesi gereken muhatap olan Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, Çatalca Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Aslan, Çatalca Belediye Başkan Yardımcıları Ömer Erçin, Hüseyin Aydın, Belediyede söz sahibi olan ve tüm hizmet noktalarının başında olduğu bilinen Meclis Üyeleri Ahmet Rasim Yücel, Süheyla Topçu, Turhan Uçar ve diğer meclis üyeleri ne yazık ki, Halit Aksoy gibi kamuoyunun önünde Akgün’e cevap veremediler. ‘Hodri Meydan’ diyemediler.
Diğer yandan Akgün’ün sözleri ifade ettiği meclis salonunda bulunan Büyükçekmece Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri ve Ak Parti İlçe Başkanı da bu konuda sessiz kalarak kafalarda soru işaretlerinin çoğalmasına vesile oldular.
Çatalca halkı ise Halit Aksoy’un dışında neden kimsenin Akgün’e cevap veremediğini ve Hasan Akgün’ün de neden Çatalca hakkında bildiklerini açıklamaktan çekindiğini merak ediyor. Halk, “ Ak Parti Çatalca seçilmişleri neden cevap vermekten çekiniyorlar. Seçimle iş başına geldiklerinde şeffaf olacaklarının ve ilçenin hak ve hukuklarını koruyacaklarını ve hiçbir şeyin gizli kalmayacağını, hiçbir bilgi kirliliği olmadan ilçenin yönetileceğinin vaadini verip ve bu sözlerinden dolayı halk tarafından seçilenlerin neden sessiz kaldıklarını merak ediyoruz. Yoksa Hasan Akgün’ün elinde çok mu önemli belgeler bulunmakta? Bu önemli belgeler gerçekten Mesut Üner ve ekibine zarar verecek düzeyde mi? Zarar vermesinden kaçınmak amacıyla mı sessiz kalınarak bir nevi Akgün’ün söylemleri, altında ezilmeyi yeğliyorlar? Çatalca ve Çatalca hakkında önem arz ettiği belli olan Akgün’ün söylemlerine cevap veremeyecekler ise neden o koltukları her şeye göğüs gerecek kişilere bırakmıyorlar? Halit Aksoy Akgün’e karşı hodri meydan ifadesini kişisel olarak yaptı. Neden Ak Parti kişisellikle veya kişisel olarak hareket ediyor? Bizler ilçemizde sessiz, söylemlere çaresiz, kulağı kapalı ve halkı ilgilendiren konularda zayıf kalan yöneticiler istemiyoruz. Kendileri ve Çatalca hakkında ortaya konulan iddialara karşı cesaretle, yüreklilikle cevap verecek, cevap verirken de hesap vermesini bilen seçilmiş yöneticiler istiyoruz” diyerek düşüncelerini ilettiler.
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı ve CHP Çatalca Belediye Meclis Üyelerinin de bu konuyla ilgili sessiz kalması ise daha da kafaları karıştırıyor. Haber Merkezi

835 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle