Hoşgeldiniz  

PERİNÇEK YA DA PEKİNÇEK(!)?

Zahide Engin Uçar | 21 Mayıs 2021 | Köşe Yazıları


Zahide Engin Uçar
z_eucar@yahoo.com.tr

Perinçek önceki gece bir açık oturuma katıldı. FETÖ terör örgütü ile mücadele ve siyasi ayağı konuşuluyordu. Perinçek öyle bir konuştu ki, akıl ve vicdan isyan etti.

‘Özellikle Özal dönemiyle başlayarak, Fetullah bütün hükümetlerce korundu. Erdoğan FETÖ ile her alanda mücadele ediyor. Şimdi CHP sahip çıkıyor, FETÖ’yü dışarı çıkartmaya çalışıyor’ mealinde bir görüş bildirdi. FETÖ’yü bütün partilere yayarak AKP’yi aklamaya kalktı. Bazı gerçekler üzerinden daha büyük gerçekleri kapatma uyanıklığı… Bir istihbarat elemanı taktiği ile; Kılıçdaroğlu’nun Altan ve Nazlı Ilıcak gibilere sahip çıkmasını öne çıkartarak, AKP’nin F-CİA örgütüyle yaptığı 11 yıllık evliliği kapatmaya kalktı. Bu uyanıklığa; ‘Delik büyük, yama küçük’ denir.

Görüşüm; Kılıçdaroğlu’nun Nazlı Ilıcak, Altanlar gibi kullanışlı operasyon elemanlarına sahip çıkması rezillik ötesi bir ihanettir. Aymazlıktır. Ergenekon, Balyoz ve türevi kumpasları yaşayan mağdurlara hakarettir. Bu konuda haklıdır. Bir haklılık üzerinden, AKP ile F-CİA’nın evliliğini aklamak ise; bu milletin aklıyla alay etmektir!..

Evlilik diyorum. Çünkü ancak ve ancak evlilikte mahremiyet olmaz. Tıpkı devletin en mahrem yerlerinin, kozmik odanın teslim edilmesi gibi… İstihbaratı tek elde toplayacağım deyip, TİB’i F-CİA’ya teslim ettikleri gibi… Ordu, emniyet ve yargıyı teslim ettikleri gibi…

Evet, FETÖ’ye el vermeyen siyasi nerede ise yok gibidir. Yalnız, AKP’den başka, yatak odasını bile teslim eden yoktur. Devleti peşkeş çeken yoktur. El öpme serenonisi için BAKANLARINI damgalı bir ajanın ayağına yollayan yoktur.

Perinçek bir hukukçu olmasına rağmen, devlet yönetimini, milletin verdiği yetkiyi, yetkisiz biriyle paylaşmanın suç olduğunu görmemezliğe geliyor. KOMİK! …

***     ***

Kozmik odadan alınan bilgiler CİA’ya servis edildiği için,813 vatan evladı ‘kafasına sıkılarak’ şehit edildi.   813 özel yetiştirilmiş vatan evladı… Biz Kıbrıs savaşında o kadar şehit vermedik. Ayrıca o boşalan yerlere yetişmiş eleman yerleştirmek, bu ülkenin kaç yılını alır? Vatan evlatları şehit olduktan sonra doğan istihbarat zaafı nedeniyle, kaç vatan evladı daha şehit oldu? O kısmı hiç bilmiyoruz.

Pekinçek zaten gülerek;

‘-Şehitler gelecek tabii’ diyebiliyor. Ne kolay değil mi? Bir başkasının evladı üzerinden ahkam kesmek ne kolay.

Perinçek’e hayran kaldım(!)… Öyle ya… Ergenekon kumpasının savcısını aklamak öyle her babayiğidin harcı değildir(!)

Bir söz dolamışlar dillerine. Erdoğan’ı eleştiren herkesi;

Erdoğan düşmanlığı gözlerini kör etmiş…’ Yaftasıyla değersizleştirme görevi yürütüyorlar. Yani, algı oluşturmaya, bütün eleştirileri sadece düşmanlık DARALTMASIYLA kırmaya çalışıyorlar.  AKP’nin gönüllü DALGAKIRANI olmuşlar…

Etki ajanlarının kullandığı ucuz bir yöntem.

Sadece kendi beka ve malvarlığı derdine düşmüş, vatan derdi olmayan insanları, bir işportacı ağzıyla pazarlamaya kalkmak…

-Allı verelim, morlu verelim, SARILIVERELİM…

Çakallığı…

***    ***

Bir hatırlatma:

Osmanlı Padişahlarının her yanlışını, ‘padişahım çok yaşa’ diyerek destekleyen çıkar grupları, ülkeyi uçuruma sürükledi.  Padişahın gözünü kör ederek, kendi çıkarlarını korudular.

Şimdi o güruhun mirasçıları;

Padişahım çok yaşa diye çığlık atıyor. Dün Osmanlının sonunu getiren alkışçılar, bugün aynı role soyunmuş görünüyor. Bu şakşakçıları dost sananlar, bir ölü gömülürken, kimsesiz görünmesin diye, para karşılığı kiralanan ‘ÂMİN EKİBİ’ olduğunu göremiyor.

***       ***

Perinçek veya Pekinçek, Ergenekon ve türevi kumpaslar sürecinde bir sempati toplamıştı. İsviçre’de sözde Ermeni Soykırımı kararları iftirası ile mücadele ederken de takdir toplamıştı. Hepsini çoktan tüketti.  Erdoğan’a;

Sol görünümlü, katlanan, sağa-sola dönebilen çok fonksiyonlu baston oldu. AKP Genel Başkanı’nın sağında Arka Bahçeli, solunda Pekinçek..

Pekinçek AKP’ye akil, Erdoğan’a üst akıl olduğunu ima ediyor olsa da… Aslında çok başka bir görev yaptığını ileride herkes idrak edecektir.

Biz yazım hayatımızda ilginç insanlarla karşılaştık. Bizim çizgimizde görünen, pek rağbet gören insanlar bunlar. Sonra anladık ki, kimseye bağlı olmadan, sadece milletine bağlı olan isimleri… Yani, sistemin kontrol edemediği kişileri kontrol etme görevi yürütüyorlar. Özgür kuşları çengel atarak kafese çeken tuzak kuş görevi yapıyorlar.

Dün Perinçek’i izledikten sonra düşündüm. Perinçek bazı unsurları bir araya toplayıp, kontrol altında tutma görevi mi yürütüyor?

Bir ara Mevlâna misali, herkesi partiye davet ediyordu. Neden? Hayat görüşü o kadar farklı insanları, mağduriyet havucuyla, Mevlevilikten rol çalarak bir araya toplamak…

Tam da bu noktada aklıma Bektaşi geldi.

Bektaşi yolda rastladığı bir Mevlevi’ye;

-Erenler, siz ne yaparsınız?

Diye sorar. Mevlevi;

-Allah der döneriz. Diye cevaplar.

Bektaşi;

-Biz bir kere Allah der, BİR DAHA DÖNMEYİZ.

Deyip, taşı gediğine koyar.

Perinçek dergahında semazen olanlara selam olsun(!)…

308 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle