Hoşgeldiniz  

OTİZMİN FARKINDAYIZ ÇÖZÜMDE BİR ARADAYIZ

admin | 05 Nisan 2021 | Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde özel kardeşlerimiz ile bir araya gelerek hem hediyeleriyle sürpriz yaptı hem de “Hayata İz Bırak “ etkinliği ile hep birlikte güne özel rengârenk anılar bıraktı.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner tarafından ilçeye yapılan Özel Çatalca Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde farkındalık etkinliği düzenlendi. Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından koordine edilen etkinlikte otizmli çocuklar ve aileleriyle bir araya gelen Başkan Mesut Üner, çocuklarla  tek tek ilgilenerek aileleri ile sohbet etti.

Çatalca Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Başkan Yardımcısı İkram Kaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Tayfun Özyolcu’nun da katılım gösterdiği programda Başkan Mesut Üner yaptığı konuşma ile özel kardeşlerimizin ve ailelerin her zaman yanında olduğunu belirtti.

“Tüm Çocuklarımızı Kendi Çocuklarımız Gibi Görüyoruz”

Başkan Mesut Üner sözlerinde, “Özel kardeşlerimiz bizler için çok değerli ve hepsi bizler için kendi çocuğumuz gibi. İlçemizde özel çocuklarımızın ihtiyaçları olan çalışmaları yapmak, onların sosyal hayata daha fazla katılmalarını sağlamak sadece ailelerinin değil, hepimizin sorumluluğu. Bu nedenle Belediye Başkanlığı’na tahsis edilmiş binayı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yaparak ücretsiz olarak çocuklarımızın hizmetine sunduk. Çocuklarımız burada 4 programda eğitim alıyor. Ayrıca Kültür Merkezimizde Odyolog eşliğinde konuşma terapisi eğitimi, spor eğitmenimiz ile spor eğitimi veriyoruz. Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzumuz da bu kardeşlerimiz için önemliydi, kardeşlerimiz çok yakında havuzumuzda yüzebilecekler.

Bu anlamlı günde bizlerle birlikte olan tüm çocuklarımıza ve ailelerine teşekkür ediyor,  “Otizmin Farkındayız Çözümde Bir Aradayız” diyerek bir kez daha daima onların yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Bizler sadece bir gün değil her gün onların yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Eller Boyandı Hayata Günün Anısına İz Bırakıldı

Farkındalık etkinliği Belediye Başkanı Mesut Üner’in çocuklarıa armağanı olan Scooterların hediye edilmesi ile devam etti.

Çocukların mutlulukları  “Hayata İz Bırak” etkinliği ile hazırlanan stantta rengarenk boyalarla el izlerini çıkarmalarıyla sürdü.

116 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle