Hoşgeldiniz  

Olay TV, Tekmeyi Yedi!

Naci Akay | 19 Ocak 2021 | Köşe Yazıları


Naci Akay
bilgeofis@hotmail.com

      İktidar, kendisine muhalif tanımıyor. Çünkü, lideri vefakar değil. Onu, Rusya nezdinde savunan ve sorununu çözen Cavit Çağlar’ın televizyonuna da çelmeyi taktılar ve kapattılar. Şimdi soruyorlar,  Halk TV ve Tele-1’e  sıra ne zaman gelecek acaba?

      Değerli okurlarım;  Bursalı Cavit Çağlar’ı tanır mısınız bilmem. Bursa’nın zenginlerinden. Nergis Holding’in sahibi. Bir zamanların siyasetçisi. Merhum Süleyman Demirel’in manevi oğlu ve sağ kolu.  DYP’den Milletvekilliği ve Devlet Bakanlığı bile yaptı.

     Her şeyin sonu geldiği gibi, onun da  siyasi sonu geldi ve siyasi hayatı bitti. Ama o, öteki  işlerinde çalışmaya devam etti.

                               BURSA’DA  “Olay TV” Yİ KURUYOR

  Cavit Çağlar, 2000 yılında Bursa’da kurduğu “Olay TV” adlı TV kanalı ile TV furyasına katılıyor.  Olay TV, Bölgesel bir TV kanalı gibi görünse de, ulusal yayın yapıyor ve yayınları beğeniliyor.

   Kanal, bir ay önce İstanbul’a taşınıyor ve buradan yayın yapmaya başlıyor

    Çağlar bu arada, Rusya ile yaptığı ticari faaliyetlerinde, orada önemli ve yetkili kişileri tanıyor. Onlarla, yakınlık ve dostluk kuruyor.  Gün geliyor, Tayyip Erdoğan Rusya’da bir sorunla karşılaşınca, Cavit Çağlar aracı oluyor ve sorun çözülüyor. Böylece Cavit Çağlar’ın Rusya’daki gücü de anlaşılmış oluyor.

     Tayyip Beyle de dost olan Çağlar’ın dostlukları su üstüne yazılınca, bakın neler oluyor?

                                        OLAY TV KAPANIYOR!

    Tarafsız yayıncılık ilkesiyle hareket eden Olay TV, yandaşlığa yanaşmıyor. Cavit Çağlar’ın söylemiyle de siyasi baskılara dayamıyor. Öyle ki, HDP’nin bir Gurup toplantısını sonuna kadar ve canlı olarak yayınladığı için, hesabı kesiliyor..

    Sen misin bunu yapan? Hemen kara listeye alınıyor ve iktidarın hasmı haline getiriliyor.

     Bunun üzerine, detaylı bir açıklama yapma gereği duymayan Cavit Çağlar, küçük bir ortağı olsa da, “Olay TV’nin tamamı benim, ancak onu artık kapatıyorum” diyerek,  İstanbul’daki bir aylık yayından sonra, 25 Aralık 2020 günü kapısına kilidi vuruyor.

     TV’nin yetkili yönetmeni, “Karar şimdilik böyle, ama değişebilir ve kanal yeniden açılabilir.” dese de, Cavit Çağlar girdiği yoldan dönmüyor. Televizyonculuk için örgütlenmiş olan bu kanal, başka bir adla tekrar yayın hayatına pekala girebilir. Göreceğiz.

    Benim ilgimi çekense,  gün boyu “Uyarıcı, Azdırıcı, Sertleştirici, Büyütücü,” ve benzeri seks malzemeleri reklamı yapan ve satan ve de halkı soyan kimi özel TV’ler 24 saat bangır bangır yayın yaparken, Yandaş olmayı reddeden Olay TV’nin kapanmaya zorlanması, doğrusu benim çok ilgimi çekti.. Sizin ilginizi çekti mi, bilemem.

    Şunu unutmadan söyleyeyim, Bu yandaş TV’ler, gün gelecek utanacaktır.. Millet geçim sıkıntısıyla kıvranırken, o yandaş TV’lere çıkan Prof. Etiketli kimseler iktidara yağ akıtırken, onlar daha fazla utanacaktır..

208 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle