Hoşgeldiniz  

Okullar, Neden Tatil Edilmiyor?

admin | 13 Mart 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, Yerel Haberler


admin
habermarmaragazetesi@gmail.com

Oysa, Koronavirüs adındaki bu mikrobun yayılabileceği en uygun yerlerin başında, okullar geliyor. Tehlikeyi gören diğer ülkeler okullarını tatil ederken, Türkiye inadına bunu yapmıyor. Çünkü, ülkemizi yönetenler, hatalarından pişmanlık duymuyorlar. Halkımız ise tepkisiz!

     Değerli okurlarım,  Geçirdiğim rahatsızlık sebebiyle, bir süre yazamadım. Bu yazıyı da kendimi zorlayarak, bir tepkinin ürünü olarak yazıyorum. Biraz daha ara vermeye devam edeceğim.

      Bilindiği gibi, dünyanın gündeminde “Koronavirüs” adındaki ölümcül bir mikrobun, dünyada ve ülkemizdeki akıbeti konuşuluyor. Oysa, bu mikroba yakalananın akıbeti, eninde sonunda ölüm.

      Ancak, bundan korunmanın tek yolu tedbir, tedbir ve yine tedbir. Tedbirlerin başında ise, yiyecek stoklamak, kolonya almak, böylece fiyatları yükseltip bundan avanta sağlamak değil. Ancak, devletimizin denetim diye bir mekanizması ve sıkıntısı olmadığı ve her şey lafta kaldığı için, açıkgöz ahlaksızlar, bu ürünlerin fiyatını baş katına kadar çıkarmışlar, Hepsine haram, zehir olsun!

                                     GELELİM ESAS KONUMUZA

    Bu illetten korunma çarelerinin  başında, topluluklardan uzak durmak ve toplu yerleri en kısa zamanda boşaltmak. İşte bunların başında da Okullarımız geliyor.

   Bugün Türkiye’de sadece ilk ve ortaöğretimde 18 milyon öğrenci okuyor. Bunlar, her gün beraberce sınıfları dolduruyor ve aynı havayı teneffüs ediyorlar. Yüksek öğrenimde de aynı durum olduğu halde, kimi yüksek öğrenim kurumları iki hafta süreyle okullarını tatil etmişler bile.

                                 BAKAN, BAKAN’A SORACAKMIŞ

      Sağlık Bakanı öyle diyor. Halkın sağlığından sorumlu olan Sağlık Bakanı, tatil için Milli Eğitim Bakanı’na soracağım diyor. Ama, henüz sormamış, nedense sormuyor.

      Çünkü biliyor ki, Milli Eğitim Bakanı da Saray’a soracak. Ama ne zaman? Öyle sanıyorum, mikrop okullarda görülmeye ve can almaya başladıktan sonra. Değerli okurlarım, Şimdi, ben sorayım. Sağlık Bakanı neden sorma ihtiyacını hissediyor? Yetki ve sorumluluk onda değil mi?  İşte, ülkemiz böyle yönetiliyor. Halkın sağlığı mı? Geçiniz!

    Yapılacak iş, hiç beklemeden ve ona buna sormadan, kanunların kendisine verdiği yetkiyi kullanıp, Milli Eğitim Bakanı’nın en az 2 hafta süreyle Türkiye’deki bütün okulları tatil etmesi gerekiyor.  Bu mikrobun en yaygın olan yerler toplu mekanlar olduğuna göre, okulları hiç beklemeden boşaltmak gerekir.

    Değerli okurlarım, size iddia ve ısrarla diyebilirim ki, eğer bu dönemde de İstanbul’un Milli Eğitim Müdürü olsaydım, Bakanlığa sadece bilgi verip, İstanbul’daki bütün okulları tatil ederdim. Bu durum, peşinden hemen Türkiye genelinde yayılırdı. Ama, o idareciler artık nerede?

    Öyle bir kesim var ki, bazı yerlere sormadan nefes almaktan bile korkuyorlar. Bu yazıyı da salt o nedenle kaleme aldım. İnşallah daha yayınlanmadan bu tatil gerçekleşir ve bu hayati sorunumuza bir nebze olsun çözüm getirilir.

    Yeri gelmişken hemen belirteyim, siz Ticaret Bakanının ihtikarlar konusunda “Tedbir alacağız” söylemine sakın inanmayın. Bu hayati durumu fırsat bilenler, halkı kazıklamaya devam edecekler, denetim filan olmayacaktır.

      Demek isterim ki, herkes başının çaresine baksın!

272 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle