Hoşgeldiniz  

“MEZARIMIZ DA BURADA OLACAK”

admin | 19 Şubat 2021 | Spor, Tüm Manşetler A- A+

Güzelcespor Kulüp Başkanı Tamer Canbaz’dan gazetemize flaş açıklamalar geldi. Uzun süren sessizliğini bozan Canbaz sorularımıza dobra dobra yanıtlar vererek açık konuştu. Canbaz bir seçim daha aday olacağını, 2023’teki genel kurulda aday olmayarak bir adayın önünü açacaklarını söyledi.

Tamer CANBAZ

“PROJELERİMİZİ RAFA KALDIRMAK ZORUNDA KALDIK”

SORU:  Pandemi nedeniyle amatör spor kulüplerinin içine düştüğü ekonomik darboğaz sizi nasıl etkiledi? Güzelcespor olarak bundan sonra nasıl bir yol izleyeceksiniz?

TAMER CANBAZ: Tabi ki Pandemi ne bizim ne de dünyadaki tüm insanların beklediği bir sıkıntı değildi. Elbette ki hareket ve çalışmanın olmadığı yerde bereket ve hareket de tabi ki olmuyor. Maalesef ki pandemi bizlere çok büyük sıkıntılar vermiş durumda. Yeni sezonla ilgili projelerimizi rafa kaldırmak zorunda kaldık. Planlarımızı, planlamalarımızı ileriki aylara atmış olduk. Hiçbir faaliyetin olmaması bizleri de son derece sıkıntıya sokmuş durumda. Benim bireysel beklentim bulunan aşının bir an önce uygulamaya konulmasıdır. Aşılamadan sonra inanıyorum ki faaliyetlerimize tekrar kaldığımız yerden devam etmeyi düşünüyoruz.

“HOCALARIMIZDAN BÜYÜK FEDAKARLIKLAR GÖRDÜK”

SORU: Peki bu süreçte sözleşmeli  antrenörlerinizle ilgili nasıl bir yol izliyorsunuz? Karşılıklı bir fedakarlık söz konusu mu?

TAMER CANBAZ: Kesinlikle Güzelcespor kulübü fedakarlıklarla, desteklerle ayakta duran bir kulüp. Bölge gençliğine hizmet eden bir kulüp. Bu dönemde özellikle hocalarımızdan çok büyük fedakarlıklar gördük. Hiçbir zaman ne genel koordinatörümüz Tunç Sürenoğlu ne de hocalarımız Kubilay Canlı, Fırat Gönç, Murat Kılıç ve Ufuk Caşka bizimle para konuşmadılar. Kendilerine sizin aracılığınızla bir kez daha teşekkür ediyorum. Kendileriyle ilgili uzun vadeli çalışmayı planlıyoruz.

“ÇOK BÜYÜK BİR GURUR VE ONUR DUYUYORUM”

SORU: Bölgemizde ismi kulüple özdeşleşen isimlerden biri de sizsiniz. Güzelcespor denildiğinde akla gelen bayrak isimlerden birisiniz. Peki bayrağı  nereye kadar taşıyacaksınız? İleride bir jubile  gözüküyor mu?

TAMER CANBAZ: Ben adımın Güzelcespor’la anılmasından dolayı her zaman çok büyük bir gurur ve onur duyuyorum. Güzelcespor ve Güzelcespor benim için çok farklı bir sevda. Gerçekten camiamı, köyümü çok seviyorum. Burada yaşadık, burada doğduk, mezarımız da burada olacak. Biz sadece başkanlık değil her kademede bu camiada görev aldık. Severek  ve zevkle birşeyler vermeye  çalıştık köyüme ve kulübüme. Siyaseti köyüme hizmet vermek için uzun bir süre gerçekleştirdiğimi  düşünüyorum. Ama spor ve Güzelcespor çok farklı bir olgu benim için. Hem futbola başladığım, öğrendiğim, sporu sevip sevdirdiğim bir spor kulübü Güzelcespor.

“HERŞEYİN BİR SONU OLACAKTIR”

Güzelce ve Güzelce’nin adını farklı il ve ilçelerde duyurmak benim  için çok gurur verici bir faaliyet oldu. Şimdi tabi ki hayatın sonu olduğu gibi herşeyin de bir sonu, kulüp başkanlığının da, yöneticiliğin de bir sonu olacaktır. Planlamam şu: 2021 Mayıs ayında yapılacak olan genel kurul toplantısında şu son dönemde kulübümüze üye olarak bazı gençleri kazandırdık. Bu gençlerden Güzelce’de futbol oynamış, günümüzde de ticaretle uğraşan çok eğitimli gençlerden bir ya da iki tane, üç de olabilir kardeşimizi yönetim kurulunda görmek isterim. Bilgi ve birikimlerimizi bu süreçte kendilerine aktararak ve yaşatarak Allah nasip ederse, ömür verirse 2023’teki kongrede bu kardeşlerimize bayrağı devretmeyi düşünüyorum. Tabi ki bu net birşey değil. Belki 2021 mayısında çok istekli, çok heyecanlı, çok planlı, programlı ve projeleri olan üyelerimizden talep gelirse onları da değerlendirmek isteriz.

Haber ve röportaj: İskender KORDU

603 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle