Hoşgeldiniz  

“Merhaba Güzel Vatanım” Büyükçekmece’de sahnelenecek!

admin | 16 Ocak 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Kültür Sanat, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Dünya Şairi Nazım Hikmet ve Yazar Ahmet Ümit’in gerçek hayat hikayelerinin beyaz perde de uyarlandığı “Merhaba Güze Vatanım” film gösterimi Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Kültür ve sanat faaliyetlerinde hız kesmeyen Büyükçekmece Belediyesi, son zamanların dikkat çeken sinema filmlerinden “Merhaba Güzel Vatanım”ı Büyükçekmecelilerle buluşturuyor.

2 seans gösterimi yapılacak

Yolu Moskova’dan geçen ünlü şair Nazım Hikmet’in hayatı ile onu örnek almış ve tıpkı onun gibi hayatının bir dönemini Moskova’da geçirmiş Ahmet Ümit’in hikâyesini anlatan “Merhaba Güzel Vatanım” filmini izlemek isteyen Büyükçekmeceliler filmi ücretsiz olarak izleyebilecek.

Filmde aynı zamanda Nazım Hikmet ve Ahmet Ümit’in zorlu hayat serüvenlerinin edebi kişiliklerinin oluşması üzerindeki etkisi anlatılıyor. Yetkin Dikinciler’in Nazım Hikmet’e, Serkan Altıntaş’ın ise Ahmet Ümit’e hayat verdiği filmin kadrosunda Berna Laçin, Pelin Batu, Umut Beşkırma, Levent Üzümcü, İskender Bağcılar, Mehmet Tokat, Alper Türedi gibi isimler yer alıyor. 17 Ocak Cuma günü gösterime girecek “Merhaba Güzel Vatanım” film gösterimi iki seans şeklinde saat 14.00 ve 20.00 saatlerinde Büyükçekmecelilerle buluşacak.

474 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle