Hoşgeldiniz  

KISA- KISA- KISA

Ali Girgin | 10 Temmuz 2020 | Köşe Yazıları


facebooktwitter
Ali Girgin
aligirgin1975@hotmail.com

MURATBEY PLANLARI

Büyükçekmece Belediyesi’ne bağlı iken daha sonra Çatalca’ya bağlanan Muratbey Mahallesi’nin kanayan yarası planlar.

Muratbey Mahallesi 18 uygulaması ve binlik planlarının ne durumda olduğu halen belli değil.

Bu planları Cem Kara ekibinin yapamadığı biliniyor. Bundan dolayı Muratbey halkının planları yapmadığından dolayı siyaset gözetmeden Mesut Üner’i desteklediğini de az çok herkes biliyor.  Şu anda gördüğüm kadarıyla aynı ekiple devam eden Mesut Üner geçmiş dönem binlik planların yapılmadığı Muratbey’in planlarını şimdi nasıl yapmayı planlıyor?

Şu anda planların eski ekibin yapmadığı bilinmekte. Kısa zaman sonra planlar hazır denilerek vatandaşın karşısına çıkıldığında halin nasıl olacağını fazlasıyla görmek istiyorum.

Kısacası bu mucizeyi görmek istiyorum. Nasıl olduğunu görmek istiyorum.

RECEP EROL NEREDEYSE HERGÜN ÇATALCA’DA

Büyükçekmece Ak Parti eski belediye meclis üyesi ve ilçe başkanı Recep Erol’u neredeyse hergün Çatalca Belediyesi’nde görmek mümkün.

Recep Erol ile Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner’in seçim öncesi Erol’un ofisinde devamlı olarak görüştüğü ve bu görüşmelerini sosyal paylaşım sitesinden yayınladığını az çok herkes biliyor.

Devamlı olarak Erol’un Çatalca’ya gelmesini Büyükçekmece halkı çok farklı yorumlarla karşılıyor. Özellikle Recep Erol’un seçim öncesi Mesut Üner’den söz aldığını iddia eden vatandaşlar bu söz dışında başka nedenlerde olabileceğini iddia ediyorlar.

Ben bu iddiaların yalancısıyım. Ancak Üner ve Erol o kadar iyi arkadaş olsalardı Tepecik Belediyesi’nden arkadaş olduklarını ben bilirdim. Birkaç bina yapma muhabbeti ve birkaç konu dışında yollarının kesişmediğini düşündüğün Erol ve Üner’in bu birlikteliğine bir anlam verebilmiş değilim.

Özellikle Erol’un görevinden alınan Necmi Kadıoğlu ile Üner’i makamında ziyaret etmeleri de bir hayli ilginç bir konu. Ne konuşulduğu ise sır gibi saklanıyor. Fikir mi alıyorlardı acaba birbirlerinden? Veya fikir mi veriyorlardı.

Çatalca Belediyesi’ne Büyükçekmece’den Park Bahçeler Müdürü, teknik danışman ve imara iki çalışan getirtilmesi zamanlarında Erol’un devamlı olarak belediyeyi ziyaret etmesi rastlantı olsa gerek. Yakında Çatalca Belediyesi eski Tepecik Belediyesi kadrosuyla dolarsa hiç mi hiç şaşırmam. Gidişat onu gösteriyor.

Recep Erol’un geliş zamanlarına denk gelen Teknik Başkan Yardımcısı Fehmi Akyüz’ün görevinden alınması ve pasif bir göreve atanması da rastlantı olsa gerek.

Aklıma gelen o kadar çok rastlantı var ki yazmakla bitiremem. Büyükçekmece’de ve Çatalca’da.

Ne diyelim.

Bekleyip göreceğiz.

Gelecek de bir gün gelecek…

MHP DIŞ KAPI MANDALI MI?

Çatalca Belediyesi seçiminde Cumhur İttifakı ile birlikte MHP Ak Parti’ye destek verdi. Ak Parti seçimi MHP’nin desteği ile Mesut Üner kazandı.

Seçimle iş başına gelinmesinin ardından Çatalca Belediyesi’nde MHP’lilere ne yazık ki ne başkan yardımcılığı, ne koordinatörlük ne oda, ne masa ne de önemli komisyonlarda görevler verilmedi.

Kısacası MHP belediye içinde değil dışında tutulmaya çalışıldı.

Belediye yönetiminde az da olsa katkılar sağlaması engellendi.

Hal böyle olunca da MHP vatandaşların belediye hakkında sorduğu sorulara cevap veremez oldu.

Vatandaşların istek ve taleplerine cevap vermez oldu.

Meclis toplantılarında bir nevi Ak Parti’li belediye başkanı ve meclis üyelerinin aldığı kararlara el kaldırmaktan başka bir görevi olmaz oldu.

MHP tabanı da meclis üyeleri ve MHP İlçe başkanının belediye ile ilgili sorunlara dışarıda kalmalarından dolayı cevap veremez hale gelmesinden dolayı konuşmaya başladı.

MHP tabanı eğer böyle bir duruma gelinecekse neden AK Parti’ye destek vermek zorunda kaldıklarını sorgular oldu.

Ak Parti’de de bu sorunların yaşandığını düşünüyorum. Ancak bu sorunları ne yazık ki dışarıya lanse etmedikleri de aşina.

Bu konuda pek fazla yorum yapmak istemiyorum. Ancak MHP Mesut Üner tarafından dışarıda bırakılmaya devam ederse bir dahaki seçim MHP ve Ülkü Ocaklarının Üner’i tam destek edasıyla destekleyeceğini düşünmüyorum.

Daha bir sene olmadan bu sorunların ortaya çıkması pek hayra alamet değil. Bu sorunların kısa zaman içinde çözülmesi gerekiyor. Çözülmediği vakit yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçiminde büyük zararlar getireceği kanısındayım.

Seçim tabii siyasilerin. Çatalca’yı onlar yönetiyorlar.  

SAYGILARIMLA…

686 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle