Hoşgeldiniz  

Kimi Sorumlu tutalım?

Defne Yolcu | 11 Şubat 2021 | KADIN AKTÜEL A- A+

Çatalca Halkı olarak hepimizin rahatsız olduğu bir durum söz konusu. Belki defalarca düşünülmüş ya da dile getirilmiş olsa da sonuç olarak bir çözüm bulunamadığı hatta önemsenmediği gayet ortada…

Meydanda hükümet binası , polis karakolunun ve belediye İşhanı’nın bulduğu bölgede herhangi bir trafik lambası yok. Hal böyle olunca karışık bir düzen ortaya çıkıyor. Karakola yakın olduğu için midir bilinmez sorumluluk alınmaya gerek duyulmuyor.

Ben bir anneyim. Çocuğumla o yoldan geçerken sağıma soluma nereye baksam şaşırıyorum. Çocuğumu korumak benim görevim. Kaldı ki ben tek başına oradan geçerken güvenliği sağlamadan geçemiyorum. Genç, yaşlı hatta çocuk, genel olarak herkesin aynı yolu kullandığı ortada iken bunun yabana atılması hiç hoş durmuyor. Tam merkez, meydan olduğu için sadece küçük araçlar otomobil geçmiyor, kamyon ,tır gibi büyük araçlarında geçtiği o yolda nasıl bir durum olduğu da az çok ortada . Neyi bekliyorsunuz hala birilerinin canının yanmasını mı? Özellikle Çatalca Perşembe günü Pazar kurulduğu için tam bir karışık ortam olan trafiği sıkışık bir ilçeyken birde bu yoğunluğu orda görmek insanı çileden çıkarıyor. İnsan ister istemez bunu dile getirmek istiyor. Her şeye çözüm arayan sayın yetkililer bunu da gözden geçirmesi gerekiyor.

Asıl sorunda tam burada başlıyor aslında. İlgili mecralara söyleyince de İBB bakmıyor, belediye bakmıyor, İlçe emniyet bakmıyor gibi ifadelerle karşılaşıyoruz.  Peki kim bakıyor? Halk mı?  

Koskoca Reklam panosu dikebiliyorsunuz da iki tane trafik lambası dikmek bu kadar zor mu? 

Nasıl bir çözüm yolu bulunmalı neler yapılmalı ya da bu konuyu kim ele almalı bunu bir gözden geçirmek gerektiğini düşünüyorum. 

468 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle