Hoşgeldiniz  

KENDİNİZİ DEĞİL SEVDİKLERİNİZİ ATEŞE ATIYORSUNUZ…

Ali Girgin | 10 Nisan 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Sağlık, Tüm Manşetler, Yerel Haberler


facebooktwitter
Ali Girgin
aligirgin1975@hotmail.com

Bugün havaların güzel olmasını fırsat bilen vatandaşlarımız kendisini evinin önüne, sokağa attı.  20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızın da hava almak amacıyla kapı önlerine, evlerinin önündeki yollara veya kaldırımlara, sitelerin içlerine çıkmasıyla kalmadı 20 yaş altı ve özellikle çocukların çıkartıldığını gördük.

Çocuklarını giydirenlerin evlerinin önündeki bahçelere, sokak yollarına, kaldırımlarına, site içi yollara, site içi oyun parkları ve çimenlerinde gezdirmelerini gördüm.

Vatandaşlarımız 20 yaş altı ve 65 yaş üstü yasağı farklı algılamış olacaklar ki, veya tehlikenin farkında değiller ki, bir saat hava almak adına çocuklarının, yaşlılarını sokağa çıkartıyorlar. Tehlikeye atıyorlar.

Sosyal mesafe uygulandığı vakit bu virüsün kendilerine bulaşmayacağını, kendi evlerinin önünde veya sitelerinin içinde dolaşmakla virüsten uzak kalacaklarını, kendilerine virüs bulaşmayacağını zannedecek kadar nasıl bir düşünce yapısına sahipler anlayabilmiş değilim.

Bu virüs sosyal mesafe dışında yollarda, araç üzerlerinde, kapı kollarında, camlarda, asfaltta, asansör düğmelerinde, çöp konteynerlerinde, kağıt, demir, alüminyum, bakır, mukavva, plastik vb. ürünlerin üzerinde saatlerce hatta günlerce kaldığını biliyorlar veya bilmiyorlar aile fertlerini tehlike altına sokmayı nasıl düşünebiliyorlar hala anlamış değilim.

Devlet zorda kalmadıkça evde kal kendini izole et bu virüsün şakası yok derken güzel havayı bulan vatandaşların hemen dışarıya kendilerini atmaları, kendilerinin dışında yasakları olan 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızı da çıkartmaları tehlikeye davetiye çıkartma veya toplumu risk altına sokmaktan başka bir şey değildir.

Hele hele “Bana bir şey olmaz. Allah’ın verdiği cana biz mi engel olacağız? Olursa olur ne yapalım? Bana kimse yasak koyamaz. Evimin önünde, bahçemde, site içinde bir şey olmaz. Vb.      “ ifadelerini kullananları hiç anlayamıyorum.

Hadi kendinizi düşünmüyorsunuz bari aile fertlerinizi düşünün. Yetmedi komşunuzu, site sakinlerinizi, sokağınızı ilçenizi düşünün.

Sizler bu düşüncelerle yolunuza devam ettikçe en büyük darbeyi hastalanan, hastanede entübe olan, yoğun bakımda yatan veya ölen vatandaşlarımız görüyor.

Bu hastalanan vatandaşlarımızın dışında devletin doktorları, polisleri, zabıtaları, temizlik ekipleri, memurları, çalışmak zorunda olup dışarı çıkmak zorunda kalan çalışan kesim aklınıza gelecek her kesim büyük yoğunluk yaşıyor. Sırf bu vurdumduymaz kişilerin yarattıkları tehlikeler ve saçtıkları virüsten dolayı binlerce hastayla baş başa kalıyor, sizlerle baş etmeye çalışıyor, hayatta kalmanızı sağlamaya çalışıyor ve bu uğraşı içindeyken virüs kapıp hasta oluyor veya ölüyorlar.

Tekrar etmek isterim ki,

Zorunlu olmadıkça evde kal.

Çocuklarını ve yaşlılarını tehlikeye sokma.

Hava güzel diyerek sokağa hava almak için çıkma.

Aileni seviyorsan. Çocuklarını seviyorsan yasaklara uy. Kendini izole et.

Hiç ister misiniz bir sevdiğinizin entübe olmasını, hiç ister misiniz yoğun bakımda ölüm kalım mücadelesi vermesini, söylemek içimden gelmiyor ama son nefesini verirken sevdiklerinizle helalleşememeyi.

Kimse istemez.

SAYGILARIMLA…

456 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle