Hoşgeldiniz  

İstanbul’un giriş ve çıkışlarında sıkı denetim

admin | 15 Nisan 2021 | Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle duyurulan şehirler arası seyahat kısıtlaması başladı. İstanbul’un giriş çıkış noktalarında denetim yapan polis ve jandarma ekipleri izin belgesi kontrolü yaptı.

Belgeler, kimlikler tek tek kontrol edildi. Tüm yurtta başlayan şehirler arası seyahat kısıtlaması için stanbul’da da sıkı denetimler yapıldı.

“Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirler arası seyahatlere izin verilmeyecektir.” Salı günkü kabine toplantısından çıkan karardı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sözlerle duyurdu. Detayları da İçişleri Bakanlığı genelgesiyle belli oldu. 15 Nisan itibariyle sokak kısıtlaması uygulanan saat ve günlerde özel araçlarla şehir dışına çıkışlar zorunlu haller dışında yasaklandı. Megakentte denetimler Gümüşyaka ve Tuzla’da sıklaştırıldı. Polis ve jandarma ekipleri, gelen araçları tek tek durdurarak seyahat izin belge kontrolü yaptı. Yapılan denetim sebebiyle trafik yoğunluğu oluştu.

Şehirler arası seyahat kısıtlaması, hafta içi 19.00-05.00 saatleri arasında uygulanacak. Hafta sonu ise cuma 19.00’da başlayan kısıtlama pazartesi 05.00’a kadar sürecek.

37 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle