Hoşgeldiniz  

İmamoğlu, Büyükçekmece’nin İmar Planları İçin Harekete Geçti

admin | 03 Ocak 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem A- A+

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün, 2018 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edilen ancak bugüne kadar onaylanmayan imar planları için başlattığı seferberliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’da destek verdi.

“Ortak Masa” toplantısı kapsamında Büyükçekmece’ye gelen İmamoğlu, yıllardır çıkmayan imar planları nedeniyle mağduriyet yaşayan bölgelerden Celaliye mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

“En büyük talebimiz imar planları”

Cumhuriyet Kıraathanesi’nde Celaliyeli vatandaşlara hitap edenBüyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Başta Celaliye, Kumburgaz, Güzelce, Tepecik, Türkoba imar planlarımız olmak üzere ulaşımdan spor salonlarına ne varsa tamamını Ekrem Başkanımıza arz ettik. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızdan en büyük talebimiz şehrimizdeki bu plan sorununun bitirilmesidir. Çünkü önümüzde deprem var. Celaliye, Kamiloba ve Kumburgaz sahillerinde taş taş üzerinde kalmaz. Olacak deprem 5 kilometre karşımızda Silivri çanağında. Ekrem başkanımızda bizimle aynı hassasiyette” diye konuştu.

“Talimat verdim çok hızlı bir şekilde bu konuya eğilecekler”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Celaliye’nin özel bir noktası var. Bizim için bu plan sorunu gerçekten yıllardır insanların canını acıtıyor. “Hasan Başkan bu problem insanları yordu” dedi. Bizde arkadaşlarımıza talimat verdik ve çok hızlı bir şekilde sürece bu konuya eğilecekler. Gerçekten sahilimiz çok güzel. Sahile ayrı bir önem vermek istiyoruz. Bu konuda endişeniz olmasın. Hasan Başkan, burada oturan insanların mezarlıkla ilgili sorunundan bahsetti. O konuya da hassas bir şekilde eğileceğiz. Bir köye özel karar alma şansımız yok ama bu köyün insanlarının daha öncelikli ve özellikli bu tarz yerlerde rezerv alanlar oluşturması konusunda daire başkanımıza talimat vereceğim” şeklinde konuştu.

514 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle