Hoşgeldiniz  

İLYAS DEMİROĞLU’NUN İSMİ ÖLÜMSÜZLEŞTİ

admin | 31 Ağustos 2021 | Spor A- A+

Daha önce temeli törenle atılan Çatalca İlyas Demiroğlu Güreş Salonu’nun açılışı AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca’nın da katılımıyla yapıldı.

 Yaptığı tesis yatırımlarıyla dikkat çeken Çatalca Belediyesi hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek yeni Avrupa, Dünya ve Olimpiyat sporcularının yetişmesi için düğmeye bastı.

Yoğun bir kalabalığın katılımıyla yapılan açılışta güreş camiası da biraraya geldi.

DEMİROĞLU GÖZYAŞLARIYLA KONUŞTU

Törende ilk konuşmayı merhum İlyas Demiroğlu’nun kardeşi Mehmet Demiroğlu yaptı. Konuşma yaparken göz yaşlarını tutamayan Demiroğlu “Onu anlamak için yetiştirdiği talebelere bakmak lazım. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi. Demiroğlu konuşurken göz yaşlarını tutamadı.

YILMAZ: ATA SPORUMUZ GÜREŞE SAHİP ÇIKTIĞI İÇİN ALLAH RAZI OLSUN

Açılışta ikinci konuşmayı da Kırkpınar başpehlivanlarından Şaban Yılmaz yaptı. Yılmaz “Bu tesisi bizlere kazandıran değerli başkanımız Sayın Mesut Üner’e sizlerin huzurunuzda teşekkürlerimi sunuyorum. Ata sporumuz güreşe sahip çıktığı için Allah razı olsun.” Diye konuştu.

KARA: MESUT ÜNER’E CANI GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM

Yılmaz’dan sonra sahneye gelen bir diğer Kırkpınar başpehlivanı Recep Kara da böyle bir tesisin açılışı nedeniyle pehlivan kardeşleri adına çok mutlu olduğunu söyledi. Kara “Çatalca Belediye Başkanı Sayın Mesut Üner’e güreşe yaptığı katkılardan ve desteklerden dolayı canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu tesisin yapılmasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.” İfadesini kullandı.

YILMAZ: YÜREKTEN KUTLUYORUM

Türkiye Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Tahir Yılmaz da yaptığı konuşmada “Böyle bir tesisi kazandırmasından dolayı belediye başkanı Sayın Mesut Üner’e canı gönülden, bütün içtenliğimle teşekkür ediyor, yürekten kutluyorum.” Şeklinde konuştu.

ÜNER: BU ULUSA BİRLİKTE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner de yaptığı konuşmasında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ özdeyişinden yola çıkarak zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirmek için spora ve tesisleşmeye ağırlık verdiklerini söyledi. Üner “Bugün açılışımıza gelerek bizlerle birlikte olan herkese çok teşekkür ediyorum. Spor bu toplumun en önemli birleştirici gücüdür. Çok zor günler geçirdiğimiz bu dönemde bu ulusa birlikte sahip çıkacağız. Bu yolda gençlerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız.” Dedi.

ERMİŞ: MESUT ÜNER VE EKİBİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Çatalca Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş de yaptığı konuşmasında sporda kalıcı başarıların tesisleşme ile sağlanabileceğini söyledi. Çatalca Belediyesi’nin bu yolda gençlik için önemli bir adım attığını ifade eden Ermiş “Bu anlamda gençlerimize böyle güzel bir yatırım yapan Çatalca Belediye Başkanı Sayın Mesut Üner ve ekibine teşekkür ediyorum. Çatalca yapılan bu yatırımlarla adından söz ettirecek diye düşünüyorum.” İfadesini kullandı.

KAYNARCA: İNŞALLAH BU TESİSLERDEN NİCE ŞAMPİYONLAR ÇIKACAKTIR

AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca da yaptığı konuşmada tesisin temel atma törenine de katıldığını hatırlatarak, açılışında da yer almaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi. Kaynarca “Böyle bir tesisi Çatalca’ya hediye ettikleri için belediye başkanımız Sayın Mesut Üner’e ve ekibine teşekkür ediyorum. Çatalca’ya ve Türk güreşine hayırlı olsun. İnşallah bu tesislerden nice şampiyonlar çıkacaktır.” Diye konuştu.

ÜNER’E TEŞEKKÜR PLAKETİ

Protokol konuşmalarının ardından Türkiye Güreş Federasyonu adına güreş sporuna olan katkılarından dolayı Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner’e teşekkür plaketi takdim edildi. Üner’a plaketi federasyon adına  Türkiye Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Tahir Yılmaz tarafından verildi.

474 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle