Hoşgeldiniz  

İblid’de şehit olan kahraman Mehmetçik için mevlid okutuldu

admin | 06 Mart 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Tüm Manşetler A- A+

Büyükçekmece Belediyesi, İdlib’de şehit olan Mehmetçik için Kur’an tilaveti okuttu.

Büyükçekmece Kuba Cami’nde Cuma namazı öncesinde okutulan Mevlid-i Şerife binlerce kişi katıldı.

Büyükçekmece Belediyesi İblid’de şehit olan kahraman Mehmetçiğimiz için mevlid okuttu. Mevlide katılan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, şehitlerimizin bizler için birer onur madalyası olduğunu söyledi.

“Şehitlerimiz bizim için onur madalyasıdır”

Tüm şehitleri rahmet ve minnetle andığını belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Son günlerde ülkemiz sıkıntılı günler geçirdi ve geçirmeye devam ediyor. Bugün Cuma, üç ayların daha başındayız. Büyükçekmece’de en büyük camimiz olan Kuba Cami’de yaklaşık 5 bin vatandaşımızın katıldığı bir Kur’an tilaveti, mevlidi şerif okuttuk. Şehitlerimiz bizim için onur madalyasıdır” dedi.

“Ülkemizin hep iyi günlerde olmasını diliyoruz”

Başkan Akgün sözlerine şu şekilde devam etti: “Bugüne kadar toprağa düşen şehitlerimiz başta olmak üzere bu Cumhuriyeti, bu devleti bize kurup emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için Kur’an tilaveti yaptırdık. Ülkemizin hep iyi günlerde olmasını diliyoruz. Şehitlerimiz gelmesin, vatanımız bu tip acılarla karşılaşmasın. Son günlerde ülkemize, askerimize ve ordumuza yapılan hain saldırıları nefretle şiddetle kınıyoruz. Allah üç ayların yüzü suyu hürmetine şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Tüm anaların başı sağ olsun. Taze şehitlerimizin ailelerine başsağlığı diliyoruz. Gazilerimize yüce Allah’tan acil şifalar diliyoruz. Allah ülkemizi her türlü kötülükten korusun.”

295 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle