Hoşgeldiniz  

“HAYDİ GENÇLER SİZLERİ BEKLİYORUZ”

admin | 25 Eylül 2020 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Kültür Sanat, Tüm Manşetler, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

BAŞKAN MESUT ÜNER’DEN GENÇLERE BÜYÜK DESTEK

 “Gençlerimiz bizim umudumuz, geleceğimizdir” diyen Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner’den ilçe gençlerine büyük bir destek daha. Başkan Mesut Üner tüm gençleri Gençlik Merkezi’ne davet ediyor. Çok yakında Gönüllü Gençlik Timleri görev başında olacak.

Çocukları ve gençleri sıkılmaktan, sokaklardan,  kötü alışkanlıklardan ve teknoloji bağımlılığından kurtaracak projeleri hayata geçirmeye devam eden Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, ilçede Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde hayata geçirilen Gençlik Merkezini gençlerin ikinci adresi haline getiriyor.

Bundan böyle İlçe Gençlik Merkezi ile işbirliği halinde çalışacaklarını belirten Başkan Mesut Üner, “İlçe Gençlik Merkezi’mizi gençlerimizin ikinci adresi haline getirmek için belediyemiz gerekli tüm desteği verecektir. Çatalca’mızda gençlerimizin, Bilgisayar Sınıfları, Çok Amaçlı Atölye, Dil Sınıfı, El Sanatları Atölyesi, Akademik Atölye, Üniversiteye Hazırlık Sınıfları, Kitap Kafe, Robotik Kodlama Sınıfları, Müzik Atölyesi, Zekâ Oyunları Atölyesi, Çok Amaçlı Spor Salonu, Tiyatro ve Konferans Salonu gibi birçok sınıf ve atölyelerde eğitim alabilecekleri, boş zamanlarını değerlendirebilecekleri böyle bir merkezimiz var.

Ancak gençlerimiz varsa bu mekânlar değerli ve kıymetlidir. Bu nedenle gençlerimizi İlçe Gençlik Merkezimize davet ediyorum.

Yeter ki gençlerimiz böyle bir merkezden yararlansın, biz gece gündüz demeden çalışmaya, destek vermeye ve onların heyecanına ortak olmaya gönüllüyüz.

Merkezimizin sunduğu bütün imkânlardan faydalanmak, inanıyorum ki gençlerimizin hem eğitim hayatlarına hem de geleceklerine önemli katkılar sağlayacaktır” ifadeleriyle tüm gençleri İlçe Gençlik Merkezi’ne davet ediyor.

SİZ HAYAL EDİN BİZ YAPALIM

Çocuklar ve gençler İlçe Gençlik Merkezinde; Çok Amaçlı Salonları ve binlerce kitabın yer aldığı Kitap Kafe’yi kullanarak rahatlıkla ders çalışabilir, ikramlar eşliğinde kitap okuyabilir, Bilgisayar Sınıflarından yararlanabilecek.

Merkezde çocuklar ve gençler Zeka Oyunları Atölyesinde diledikleri gibi zeka oyunları oynayabilecek, müzik atölyesinde enstrüman çalmayı öğrenecek, Kişisel Gelişim Sınıflarında kara kalem resim, duvar boyama, karikatür çizmeyi deneyimleyebilip hayallerindeki rolü tiyatro sahnesinde sergileyebilecek.

İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında gençlerin bilinçli teknoloji kullanıcıları olmalarını sağlamak ve yazılım, kodlama ve robotik alanında gençleri eğitmek için merkezde eğitimlerde veriliyor. EBA’ya destek olan merkez bu anlamda bilgisayar sınıflarını da öğrencilerin hizmetine sunuyor.

GENÇLİK TİMLERİNİN BİR ÜYESİ DE SİZ OLUN

İlçe Gençlik Merkezi spordan sanata birçok alternatif programı ücretsiz olarak gençlerin hizmetine sunarken gençleri farkındalık çalışmaları ile de buluşturuyor. Gençler, “Merhamet Timi”, “Çevre Temizliği Timi”, “Sevgi Timi” gibi birbirinden değişik gönüllülük timlerine katılarak ihtiyaç sahipleri, yaşlılar, hastalar, engelliler, sokak hayvanları gibi özellikle toplumun dezavantajlı kesimlerine ciddi faydalar sağlayan farkındalık çalışmalarına da imza atacak.

Pandemi dolayısıyla sosyal mesafe kurallarının sıkı sıkıya uygulandığı, maskesiz girişin yasak olduğu Gençlik Merkezi sürekli dezenfekte edilen İlçe Gençlik Merkezi hafta içi 09-19.00, hafta sonu ise 10.00-16.30 saatleri arasında çocukları ve gençleri bekliyor.

557 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle