Hoşgeldiniz  

GÜREŞTE YILDIRAY PALA MUCİZESİ

admin | 12 Ağustos 2021 | Genel, Spor A- A+

Çatalca Belediyesi Güreş Takımında forma giyen Yıldıray Pala’nın kısa süredeki gelişimi ağızları açık bıraktı.

 11 yaşında kapısından girdiği kulüpte 19 yaşında Türkiye rekoru kırarak Edirne Kırkpınar Yağlı Başpehlivan Güreşleri’nde büyük orta başaltı olan Pala kısa sürede bütün Türkiye’nin dikkatlerini üzerine çekti. Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner’in de büyük destek verdiği yağlı güreş takımında 6 yıldan beri forma giyen Yıldıray Pala bir güreş yılı takviminde 4 kategori birden yükselerek deste büyükten küçük orta küçükboya, küçük orta küçükboydan büyükorta başaltına  terfi etti. Pala’nın önümüzdeki yıl da katılacağı Edirne Kırkpınar Yağlıpehlivan Güreşlerinde ilk dörtte yer alırsa başpehlivan olmaya hak kazanacağı ifade edildi. Pala’nın bu başarısıyla Cumhuriyet tarihinde de ilk kez bir güreşçi 19 yaşında başaltında başpehlivan olma eşiğine kadar geldi.

Çatalca Belediyespor Güreş Antrenörü Gökhan Akçen de büyük bir gurur sahibi. Akçen Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner’in büyük desteğini arkalarına aldıklarını, Altınorduspor’un futbolda neyse Çatalca Belediyespor Güreş takımının da güreşte aynı yolda ilerlediğini söyledi. Akçen “Altınordu futbolda neyse biz de güreşte aynısıyız.” ifadesini kullandı.

Bu arada başpehlivan olmak için gün sayan Yıldıray Pala’nın aynı zamanda U 23 Güreş Milli Takımının da formasını giydiği elimize ulaşan bilgiler arasında.

939 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle