Hoşgeldiniz  

Gıda Fiyatları, Dolu Dizgin!

Naci Akay | 24 Şubat 2021 | Köşe Yazıları


Naci Akay
bilgeofis@hotmail.com

 Ey iktidar sahipleri, bu halkı bu fırsatçılara neden ezdiriyorsunuz? Her gün artan bu gıda fiyatlarını görmüyor musunuz? Pazar yerleri de artık umut olmaktan çıktı. Bu vurguna neden göz yumuyorsunuz? Gıdaya dokunanın eli yanıyor. Ey tuzu kurular!

      Değerli okurlarım; Bu konuyu ilk defa ele almıyorum. Bu köşeyi izleyenler hatırlar. Bu Korona belası çıktıktan beri, Çarşı-Pazar yangın yerine döndü. Ortamı kendine uygun bulan bu fırsatçılar, özellikle marketlerde gıda fiyatlarını şişirdikçe şişirdi.

     Tuzu kurular görmezler ve bilmezler, ama düşük kazançlarla geçinen halkımız perişan durumda. Birçok gıdada fiyatlar ikiye katlanmış, hatta geçmiş durumda. Kazançlarda ise, hiçbir artış yok. Üstelik kapalı olan birçok iş yeri üretemiyor, kazanamıyor, çalışanının parasın, hatta kirasını bile ödeyemiyor.

     Yazık bu millete. Öteki ülke yöneticileri bu dönemde halkın geçimine yardımcı olurken, bizimkiler hep bu halktan bekliyor. Hiç utanmadan bir de halktan yardım için Bankta hesap numarası verip, yardım istiyorlar. Pişkinliğin ancak bu kadarı olur.

                   TARIM BAKANI YANLIŞ, TARIM POLİTİKALARI YANLIŞ

     Değerli okurlarım, Türkiye kendi ürettikleriyle kendine yeter bir ülkeydi. Bırakın dışarıdan almayı, dışarıya gıda ihraç ediyorduk. Bu iktidar döneminde tam tersine oldu. Hemen her gıda maddesini (et dahil) dışarıdan almaya başladık. Tarıma kapatılan Kendi topraklarımız yetmiyormuş gibi, Afrika’dan tarım alanları kiralamaya kalktık. Duyan gülüyor.

    Yapılan ikinci büyük hata ise, bu dönemin hükümetinde yanlış, bilgisiz ve tecrübesiz bir kişi, Tarım Bakanı olarak görevlendirildi. Böylece hata üstüne hatalar yapıldı.

    Bu gün Tarım Bakan’ının izlediği yoldan hiç kimse memnun değil. Bakan, üretimden çok ithalatı ve satın almayı düşünüyor. Yazık bu devlete ve millete.

    Şimdi tekrar edelim, Marketlere ve Pazaryerlerine halkımız zor giriyor. Korona salgını çıktığından beri, Marketlerde fiyatlar her gün şişiriliyor. Denetleyense yok. Ticaret Bakanlığı’nın yaptığı fiyat denetlemeleri göstermeliktir. Bayan Bakan da, bu işi beceremiyor. Ha bire fiyat artıran bu fırsatçılar, iktidardan yana yandaştırlar.   

    Tarım Bakanlığı’nın denetlemesini yapıp, İnternette yayınladığı firmalar, tanınmamış göstermelik ve halka sus payı aşılayan firmalardır.

    Zam görmeyen hiçbir ürün yoktur. Bu açgözlülerin gözleri, hiç doymuyor. Fiyat artışlarından başka, ürünlerin çoğunun kalitesi de, paketlerdeki gramajı da düşürülüyor. Yani, hileli gıdalar kol geziyor. Oysa, devletin önemli görevlerinden biri de, halkın çıkarını ve  sağlığını korumaktır. Onlarsa, gelen Korona aşısını bile herkesten önce kendileri yaptırdılar. Halkı ezmek ancak bu kadar olur.

     Değerli okurlarım, Konunun sonucuna gelirsek, bunlardan kurtulmanın yolunu aramaktan ve bulmaktan başka çare yoktur. Bu da ancak seçimle olur. Eğer onlar buna karar verir de, daha fazla geciktirmezlerse…

220 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle