Hoşgeldiniz  

FUTBOL MAÇLARI ARTIK, Seyircili Oynatılacakmış!

Naci Akay | 24 Şubat 2021 | Köşe Yazıları


Naci Akay
bilgeofis@hotmail.com

İktidarın yandaş Müteahhitlerinden biri olan Futbol Federasyonu Başkanı, öyle istiyormuş. Çünkü, seyircisiz maçlarda Kulüpler çok zarar ediyormuş. Peki, kapalı olup zararın ortasında çırpınan Lokantalar, Kafeler ve kimi iş yerleri para mı basıyor? Onların günahı ne?

     Değerli okuyucularım, Paralı ve güçlü bir sektör olan Futbol Oyunları ve tanımış Spor Kulüpleri, halkın Futbol merakından ötürü adeta para basıyorlar. Futbolcularına da öyle büyük ücretler ödüyorlar ki, insanın dudaklarını uçuklatıyor.

    İyi futbol oynamak bir beden ve kabiliyet işi olup, bu yetenek herkes de yok. Olanlar kazanıyor.

   Maç günleri stadyumlar doluyor, seyirden ve duyduğu heyecandan öte bir kazancı olmayan futbol meraklıları, rızkından bile fedakârlık edip maçlara gidiyor, çıkan tartışma ve kavgalar ise gırla.

    Bu durumu bilen Futbol Kulüpleri, bol para harcıyor ve halka güvenip çok miktarda borçlanabiliyorlar.

    Nitekim, Futbol Federasyonu’nun açıkladığına göre, bugün Kulüplerin borç miktarı 9 Milyar lirayı geçmiş, büyük para.

                     KARTIM VAR, AMA MAÇLARA GİTMİYORUM

    1950’li yıllarda bir futbol merakım vardı. Ancak maçlara gidecek param yoktu. O sebeple, stadın “Duhuliye” denen zemin kısmına 125 kuruş verip girer ve maçı ayakta seyrederdim.

    İstanbul’daki görevim sırasında ise, bana “Şeref Locası Serbest Kartı” verdiler, ama yine de maçlara öyle fazlaca gitmedim. Ama, başkaları benim gibi değil.

                    CORONAVİRÜS, AKAN MUSLUKLARI KAPATTI!

     Devam eden Virüs salgını, birçok sektörü vurduğu gibi, Futbol Kulüplerini de vurdu. Çıktığından beri, Futbol Maçları önce oynatılmadı, şimdi ise seyircisiz oynatılıyor. Ancak, bu durum Kulüplerin gelirini ortadan kaldırmış durumda.

    O sebeple, iktidara yandaş işadamı ve Futbol Federasyonu Başkanı olan kişi, “Seyircisiz maçlarla Kulüplerimiz çok zarar ediyor. Maçların seyircili oynanmasına karar verdik.” diyor.

   Bu kişi,iktidara yakın ve yandaş olduğu için dediğini yapar ya da yaptırır. İyi, ama goller atıldıkça birbirine sarılan vatandaşlar, bu Corona illetinden kendilerini nasıl koruyacaklar? Bu, bile bile lades değil mi?

    Öte yandan, Lokanta, Cafe (Kahvehane) ve benzeri kuruluşlar kapalı tutulurken ve millet kirasını bile ödeyemezken, Futbol Kulüplerine bu ayrıcalık niye?

   Bu durumda, sıkı tedbir alınarak öteki işyerlerinin de açılması gerekiyor. Eğer, bunun telafisi imkansız bir riski varsa, hiçbir etkinliğe izin verilmemelidir.

    İyi bilelim ki, hiçbir şey, canımızdan kıymetli değildir.

127 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle