Hoşgeldiniz  

ESENYURTLULARA KOSGEB DESTEĞİYLE İŞ İMKANI

admin | 16 Aralık 2019 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Esenyurt Belediyesi, KOSGEB işbirliği ile düzenlediği ‘Girişimcilik’ eğitimlerine devam ediyor. Vatandaşlar eğitim sonunda aldıkları ‘Girişimcilik’ belgesiyle kendi işini kurma imkanı buluyor.

Esenyurt Belediyesi’nin KOSGEB işbirliğiyle başlattığı Girişimcilik Eğitimi protokolünün ikinci programı 7-15 Aralık tarihleri arasında yapıldı. Esenyurt Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde yapılan eğitim programının ilk ayağını, mülakat oluşturdu. Mülakata katılan vatandaşlar arasından 20 kişi girişimcilik eğitimini almaya hak kazandı. Vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla başlatılan uygulamada dersler Cumartesi ve Pazar günleri gruplar halinde yapıldı. 7-8- ve 14-15 Aralık tarihlerinde gerçekleşen ve toplam 32 saat süren eğitimlerde, kursiyerler KOSGEB kredisini alabilmek için proje hazırlamanın inceliklerini öğrendi. İlçedeki vatandaşlar için ücretsiz olarak verilen eğitimlere katılan kursiyerlerin belgeleri, kurs bitiminde e-devlet hesaplarına işlendi. Yetkililer, Esenyurtluların yoğun ilgi gösterdiği bu uygulamanın KOSGEB tarafından internet ortamında devam ettirileceğini bildirdiler.

KURSİYERLERE KREDİ İMKANI SAĞLANIYOR

Eğitime katılan vatandaşlar, girişimcilik belgelerini alarak hazırladıkları iş planlarıyla KOSGEB’e kredi için başvuru yapabiliyorlar. Onaylanan projelerin sahipleri KOSGEB girişimcilik desteği alarak kendi işini kurma imkanı buluyor. Açılan bu yeni işyerleri bir yandan ülke ekonomisine katkıda bulunurken, diğer yandan da işe alımlarla istihdamı artırıyor.

422 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle