Hoşgeldiniz  

ESENYURTLU KARATECİ MİLLİ TAKIM’DA

admin | 31 Aralık 2019 | Eğitim, Genel, Gündem, Spor A- A+

Esenyurt Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren karateci Ümit Ercan, katıldığı Milli Takım seçmelerinde 70 kiloda birinci oldu. Başarılı sporcu, 5-6 Şubat tarihlerinde Budapeşte’de yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’nda Milli Takımımızı temsil edecek.

Esenyurt Belediyesi’nin yetiştirdiği sporcular başarılar elde etmeye devam ediyor. Esenyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde karate branşında eğitim gören sporcu Ümit Ercan, Kocaeli’de düzenlenen, Avrupa Ümit Genç ve U21 Şampiyonası Milli Takım seçme müsabakalarında 70 kilo ile birinci olarak, milli takıma girmeye hak kazandı.

Avrupa Ümit Genç ve U21 Şampiyonası Milli Takım seçme müsabakaları 28-29 Aralık 2019 tarihlerinde Kocaeli Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda yapıldı. Cumartesi erkekler, pazar günü ise bayan sporcuların yarıştığı müsabakalarda Esenyurt Belediyesi sporcusu Ümit Ercan’da milli takıma girmek için ter döktü. Seçmelerde üstün başarı göstererek birinciliği yakalayan Ercan, milli takımda yerini alarak Esenyurt’a büyük gurur yaşattı. Genç sporcu şimdi 5-6 Şubat 2020 tarihleri arasında Budapeşte düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda milli takım sporcusu olarak Esenyurt’u temsil edecek.

397 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle