Hoşgeldiniz  

ESENYURT BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ HALK OYUNLARI KURSU

admin | 16 Aralık 2019 | Genel, Gündem, Teknoloji, Yerel Haberler A- A+

Esenyurt Belediyesi’nin, yöresel kültürün mihenk taşlarından olan halk oyunlarının her kesime ulaşmasını sağlamak için düzenlediği Halk Oyunları kurslarının yeni kayıt dönemi başladı. 8 yaş ve üzeri tüm vatandaşlara ücretsiz olarak verilecek kursa, 2 Ocak perşembe gününe kadar kayıt yaptırılabilecek.

Esenyurt Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün ilçede yaşayan 8 yaş ve üzeri vatandaşlara yönelik düzenlediği Halk Oyunları kursunun kayıtları başladı. Anadolu’nun çeşitli yörelerine ait halk oyunlarını ücretsiz olarak öğreten Esenyurt Belediyesi, kültürel değerlerimizin yaşatılmasına katkı sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda halk oyunları kurs kayıtlarını başlatan müdürlük, kursiyerlere Diyarbakır, Kars- Ardahan, Kafkas, Van, Bitlis, Erzurum, Artvin, Kırklareli, Zeybek, Trabzon (horon) gibi farklı yörelerin halk oyunlarını öğretecek.

EĞİTİMLER 19 AYRI KÜLTÜR MERKEZİNDE YAPILACAK

Çeşitli yörelere ait halk oyunlarının yer alacağı kurslar, 8-15 yaş çocuk grubu ve 15 ve üzeri yetişkin grubu olmak üzere iki ayrı kategoride eğitim verecek. Haftanın 2 günü 19 ayrı kültür merkezinde verilecek eğitimlerde ilçemizi temsil edecek halk oyunları ekipleri de oluşturulacak. Kurslara kayıt olmak isteyen vatandaşlar, 2 Ocak Perşembe gününe kadar Esenyurt Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi’ne başvuru yapabilecek.

448 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle