Hoşgeldiniz  

Ce Ha Pe, Parçalanıyor mu?

Naci Akay | 24 Şubat 2021 | Köşe Yazıları


Naci Akay
bilgeofis@hotmail.com

3 Vekilin ayrılmasıyla, tabii ki parçalanmaz. Ancak, Partide eski yıllarda olduğu gibi yine bir kaynama var. Kılıçdaroğlu’nun bütün sözleri doğru, ama kendi partilileri dahil ciddiye alan yok. Bu durumu gördükçe, iktidar adeta göbek atıyor.  

      Değerli okurlarım, Türkiye’nin en eski, asırlık siyasi partisi olan CHP, yine fokur fokur kaynıyor. Geçirdiği bütün badirelere ve öteki partilerin kapatılıp kaybolmasına rağmen, bu parti hep ayakta.

    Halkın arasında Atatürk’ün Partisi olarak kabul gören bu parti, çok partili siyasi hayata geçildikten sonra yaptığı hatalar sebebiyle, tek başına bir türlü iktidar olamadı ve olamayacağa benziyor.

                             KILIÇDAROĞLU VE CE HA PE

        Dünyada, eşi benzeri olmayan bir örnekle Cumhurbaşkanı ve AKP Başkanı Erdoğan, ona böyle hitap ediyor. CE HA PE diyor. Burada bir istiskal, yani aşağılama var, ama Tayyip Erdoğan kimi aşağılamıyor ki?

      CHP’nin son günlerde çatlak verdiğini görüyoruz. 3 Vekil şak diye partiden istifa ediyorlar. Hele biri var ki, hapisten kurtarılıp, bu partiden Milletvekili yapılan kişi. Gerekçelerine baktığımızda, haklı yanları yok. Yeni bir parti kuramazlar, kursalar bile bu parti bolluğunda, bu göstermelik olurlar.

      Partinin Cumhurbaşkanı adayı gösterilen Muharrem İnce, boyunun ölçüsünü aldığına göre, yeni bir parti kurma teşebbüsü de başarısız olacaktır. Onlar, kendilerine çok güvense bile.

     Öte yandan, Şişli eski Belediye Başkanı  Mustafa  Sarıgül’ün kurmaya çalıştığı parti, CHP’yi  belki bölecek, ama sanıyorum başarılı olamayacaktır. Tıpkı, AKP den kopup kurulan, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın partileri gibi.

    Bu partiler, az da olsa halktan oy alacaktır, ama baraj düşürülse de barajı aşmaları pek mümkün olmayacaktır.

    O halde, ülkenin siyasi hayatı AKP ile bugün zor durumda olan CHP’nin eline kalacaktır.

    MHP’ye gelince, kendini yeniden toparlayan AKP, ilk fırsatta onu sırtından atacaktır. Devlet Bahçeli’nin kendisi de, meraklı olduğu eski arabaları gibi, eski bir parti lideri olarak kaybolup gidecektir.

     Bugün, halkımız bu başarısız ve yağmacı iktidara karşı CHP’yi desteklemek zorundadır. CHP, artık iktidar olmanın yolunu bulmalıdır. iktidar olmasa da, güçlü bir Ana Muhalefet Partisi olmak zorundadır.

     Bütün söylentilere rağmen, CHP’nin terör örgütü yandaşı olduğu yanlıştır, iftiradır. Hele ona, FETÖCÜ yakıştırması yapmak, hiç yakışmaz ve çok gülünçtür.

    CHP’nin bir dönem tek başına iktidar olması, bu ülkeye mutluluk ve huzur getirecektir. Hele, devletin bu derece bozulmasından ve soyulmasından sonra.

121 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle