Hoşgeldiniz  

ÇATALCA’NIN TEMSİLCİLERİ İYİ PARTİ’YE İLGİ GÖSTERMEDİ

admin | 11 Ağustos 2021 | Tüm Manşetler A- A+

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İYİ Parti Çatalca İlçe Başkanı İsmail İp’in organize ettiği, mahalle muhtarlarıyla Çatalca halkının sorunları ve sıkıntılarını dinlemek amacıyla kahvaltılı toplantı gerçekleştirdi. 39 Mahalle muhtarının ne yazık ki yarısından fazlası toplantıya katılmadı. İYİ Parti İlçe teşkilatı 54 kişi olmasına rağmen sadece birkaç yönetici katılım gösterdi. Genel başkanı kadın olan İYİ Parti’nin bu toplantısında ne yazık ki ilçe teşkilatından bir kadın veya kadınlar kollarından, gençlik kollarından katılım gösteren olmadı. Toplantının yapıldığı mekânın Ak Parti’li belediyenin devamlı olarak hizmet alımı yaptığı bir iş adamının yeri olduğu iddiası ise rağbet gösterilmeyen toplantının daha da irdelenmesine vesile oldu.

ÇATALCA’DA İYİ PARTİ BİLİNÇLİ Mİ BİTİRİLİYOR?
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun muhtarlarla yaptığı toplantıya muhtarlardan yarısından fazlasının katılmaması, Ak Parti’li belediye başkanının her yaptığına “Helal olsun” mesajlarıyla cevap veren ve her ortamda beraberlik mesajları vererek birlikte hareket ettiklerini söyleyen İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail İp’in İYİ Parti ilçe teşkilatını güçlü kuramadığından, kâğıt üzerinde yönetim oluşturduğu iddiasından ve ilçe başkanlığına geldiğinden bu yana bir veya birkaç kez yönetim kurulu toplantısının dışında toplantı yapamamasından, muhtarları ziyaret etmemesinden kaynaklandığı iddia edildi. Diğer yandan Ak Parti’li belediye başkanıyla çok yakın olması ve her yapılan hizmetlere “Helal olsun” diyerek destek vermesi, muhalefet yapmaması halkın İYİ Parti’den uzaklaşmasına neden oluyor. Vatandaşlar, “ Biz İYİ Parti’ye destek vermemizin nedeni iktidar partisine muhalefet etmesi içindi. Ancak görüyoruz ki, İYİ Parti Genel Merkezinin Çatalca’ya atadığı ilçe başkanı İsmail İp muhalefet etmek yerine iktidar partisi belediye başkanını metih etmek, göklere çıkartmak, bir daha seçim kazanması için gönderilmiş. Böyle yapacaklarına Ak Parti’li birisini ilçe başkanı yapsalardı daha iyiydi. Bizler iktidar partisini destekleyen, Ak Parti’den gelen bir ilçe başkanına nasıl güven duyacağız? Nasıl genel başkan Meral Akşener’in iktidar partisine muhalefet ettiğine inanacağız? Ya Meral Akşener sahte muhalefet ediyor ya da İYİ Parti iktidar partisinin bir bastonudur. Çatalca İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail İp’e baktığımızda böyle düşünüyoruz” dediler.


İsmail İp’in göreve getirilmesinden bu yana İYİ Parti’nin her geçen gün kan kaybetmesi, yönetiminin bir araya gelememesi, yönetiminin büyük bir çoğunluğunun kâğıt üzerinde olduğunun iddialarının üzerinde bir de genel başkanı kadın olan partisinin kadınlar kolu ve gençlik kollarını daha oluşturmaması, esnaf ve vatandaşları ziyaret etmek amacıyla sahaya inmemesi, muhtarları ziyaretlerde bulunmaması iddiaları, geçmiş dönem yaptığı belediye başkanlığı döneminde şaibelerle dolu bir dönem geçirmesi üzerine halkın İYİ Parti’ye olan güvenin azalması gözlerden kaçmıyor. İsmail İp’in özellikle Ak Parti’li belediye başkanı tarafından her yerde taltif edilmesi ve kendisi adına bir parka isminin verilmesi, MHP’deyken kendisinin belediye danışmanı olarak belediye başkanından istekte bulunduğunun iddiaları halk tarafından konuşulması İYİ Parti’nin kan kaybetmesine vesile oluyor. Vatandaşlar, “İYİ Parti Çatalca’da Ak Parti ile bir ittifak mı yaptı da bizim haberimiz yok?” diyerek bu kan kaybına soruyla cevap veriyorlar.


YÖNETİMDE 5-6 KİŞİNİN DIŞINDA KİMSE YOK
İYİ Parti Çatalca İlçe Teşkilatının 54 kişi olmasına rağmen sadece 5-6 kişinin ilçe başkanı İsmail İp’in yanında görünmesi ve diğer yönetim kurulu üyelerinin kâğıt üzerinde kalması İYİ Parti tabanı tarafından eleştiriliyor. İYİ Parti tabanı İsmail İp’in özellikle yönetimi pasif oluşturduğunu, muhalefet etmeyecek isimlerden seçtiğini, iktidar partisine yakın isimlerle doldurduğunu, seçim yaklaşmasına rağmen sahalara çıkacak olan kadınlar kolu ve gençlik kollarını halen kurmadığını, yönetim kurulu toplantılarını bilinçli şekilde yapmadığı iddialarını, iktidar partisi belediye başkanına yakın davranarak “birlikte hareket ediyoruz” mesajını ilçe halkına verdiğini, CHP ile ortak hareket etmediğini, MHP’deyken “Kesinlikle Meral Akşener’le çalışmam” diyen ve MHP’den ihraç edilen İsmail İp’in İYİ Parti’ye nasıl getirildiğini düşünen parti tabanı yapılan yanlışlığın bir an önce düzeltilmesini Meral Akşener’den bekliyor.


HÜSEYİN PINARCI’NIN İSTİFA ETTİĞİ İDDİASI
Göreve gelmesiyle ilçe yönetimine yazılan ve Meral Akşener’e yakın olan Hüseyin Pınarcı’nın yönetime söylenmeden ve izin alınmadan yazıldığı, İsmail İp’e sıcak bakmadığı, İP ile İYİ Parti’nin Çatalca’da kaybetmekten başka bir sonucunun olmadığından dolayı istifa ettiği iddiaları ise gündeme bomba gibi düştü. Yakın zaman içerisinde de İYİ Parti’den toplu istifaların yaşanacağı, istifalarının nedeninin ise iktidar partisiyle birlikte hareket eden, partisini atıl duruma düşüren İsmail İp olacağının söyleneceği ise diğer edinilen iddialar arasında. Çatalca muhtarlarının da kahvaltıya rağbet etmemesinin ana kaynağı da ilçe başkanlığının zayıf olmasından ötürü olduğu iddia edildi.

EN GÜÇLÜ OLDUĞU YERDE BUĞRA KAVUNCU GÜÇSÜZ GÖSTERİLDİ
İstanbul’da İYİ Parti’nin yüzde olarak en fazla oy aldığı Çatalca’da ne yazık ki İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun kahvaltı programına 39 mahalle muhtarından yarısından çoğunun katılmaması, ilçe yöneticisinin sadece 5-6 tanesinin katılması, kahvaltı yapılan yerin onlarca İYİ Parti’li Restoran işletmecisi varken belediyenin hizmet alımı yaptığı bir iş adamının yeri olması, kadınlar kolu ve gençlik kollarının olmaması, İYİ Parti’nin Çatalca’da bittiğini, geçmişteki gücünü tamamen kaybettiğini, İsmail İp ile gelecek için hiçbir şansının olmadığını gösterdiği iddia edildi. Verilen resimlerle İYİ Parti’nin geçmişte en güçlü olduğu Çatalca’da şimdi pasif ve atıl bir durumda kaldığını, bu durumun İstanbul ve tüm Türkiye için geçerli olduğunu, ilçe başkanı İsmail İp’in iktidar partisine verdiği destek ile Meral Akşener’in de Ak Parti’nin bir destek kolu olduğunu düşündüklerini ifade eden partililer ve vatandaşlar, “ İl Başkanı Buğra Kavuncu umarız düştüğü müşkül durumu anlamıştır? Umarız nasıl en güçlü oldukları yerde neredeyse sonuncu parti durumuna düştüklerini görmüştür? Umarız nasıl 39 mahalle muhtarının yarısından fazlasının kendisini kaale bile almadıklarından dolayı davetine icabet etmediğini görmüştür? Umarız kendilerinin onayladığı 54 kişilik yönetim kurulu üyesinin neredeyse tamamının kendisini kaale almayıp gelmediğini görmüştür? O yönetim listesinin siyasetten uzak olduğunu anlamıştır? Kadın kolları ve gençlik kollarının olmadığını umarız görmüştür? Göreve getirdikleri ilçe başkanına halkın güvenmediğini istemediğini, geçmişteki belediye başkanlığındaki şaibelerini umarız öğrenmiştir? Kendisi ve Genel Başkanı Meral Akşener’in iktidar partisine muhalefet ederken Çatalca İlçe Başkanı İsmail İp’in nasıl iktidar partisini desteklediğini, “Helal olsun” dediğini umarız öğrenmiştir? Nasıl resimlerle il başkanlığında, il başkanı olarak pasif ve zayıf bir şekle sokulduğunu, gösterilmeye çalışıldığını umarız anlamıştır? Umarız nasıl İYİ Parti’yi hak edilmeyen yere getirildiğini görmüştür?” diyerek sert bir şekilde tepkilerini dile getirdiler.

385 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle