Hoşgeldiniz  

ÇATALCA KIZILAY ÇOCUKLARA DEĞER VERİYOR

admin | 05 Kasım 2021 | Tüm Manşetler A- A+

29 Ekim -4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası Çatalca’da da bir dizi etkinliklerle devam ediyor. Kızılay Çatalca Şubesi bu haftayı okulları ziyaret ederek farkındalığı arttırmak adına, Kızılay’ı öğrencilere tanıtmaya ve değerini anlatmaya çalışıyor.

Çatalca Kızılay Şubesi Başkanı Hüseyin İzgi ve yönetimi ile gerçekleşen etkinliklerde öğrencilere Kızılay’ın tarihi, faydaları, yardımlaşma kutsallığı, kan ve kanın insan için değeri ve önemi hakkında öğrencilere bilgiler verilerek farkındalık yaratılıyor. Özellikle yardımlaşmanın önemine dikkat çekilirken, Kızılay’ın her zor durumda din, dil, ırk gözetmeksizin insanların yanında olduğu, önemli olanın insan canı ve değeri olduğu, yaşatmak adına yardımlaşmanın ne kadar önem kazandığı öğrencilere anlatılıyor.

Sunumları Kızılay şube yönetimi, kadın kolları ve gönüllüler ile birlikte gerçekleştiren Kızılay Çatalca Şubesi her gittikleri okulda sevgiyle karşılanmaları ve anlatılanları öğrencilerin dikkatle dinlemeleri, yardımlaşmak adına güzel sözler sarf ettikleri dile getirilirken, Türk halkının olmazsa olmazı “Yardımlaşmak” sözünün ön planda tutulduğu dile getiriliyor.

Kızılay Çatalca Şube Başkanı Hüseyin İzgi, “ Kızılay Haftası’nı özellikle çocuklarımızla kutlamayı seçtik. Çocuklarımızın Kızılay’ı tanıması, tarihini öğrenmesi, yardımlaşmanın değerini, yardımlaşmayla her sorun ve sıkıntının önüne geçilebileceği, yaraların sarılabileceğini vurgulayarak, din, dil, ırk gözetmeksizin yardımlaşmanın önemini aşılayarak geleceğe emin adımlarla yürümek istiyoruz. Türk insanının olmazsa olmazı olan yardımlaşma duygusunu en üst seviyeye çıkartmaya çalışıyoruz. Tüm çocuklarımıza verdiğimiz değerin meyvelerini onların verdikleri ilgi ve alakalar karşısında görüyor ve gurur duyuyoruz. Etkinliklerde gönüllü olarak Kızılay’ın yanında olan tüm gönüllü genç Kızılay ekibimizi de verdikleri emekten dolayı canı gönülden kutluyorum. Kızılay olarak etkinliklerimiz her zamanki gibi durmayacak ve halkımıza desteklerle devam edecek” dedi.

Son olarak Genç Kızılay Ekibi Kızılay Haftası nedeniyle okul etkinliğini Erdem Anaokulu’na gerçekleştirdi. Anasınıfı öğrencileriyle düzenlenen etkinlikte Kızılay anlatılırken, tüm öğrencilere Kızılay elbisesi giydirilerek motivasyon sağlandı. Kızılay’ın tarihi ve hizmetleri anlatılırken diğer yandan yardımlaşmanın önemi vurgulandı. Vurgulamalarla insanların yardımlaşmayla daha ilerilere, daha üst medeni uygarlıklara ve daha güzel yaşamlara adım atılacağı dile getirildi. Okul yöneticilerinin de destek sunduğu etkinlikte çocukların mutluluğu gözlerinden okundu. Şennur GİRGİN 

88 Kez Görüntülendi.
Etiketler: ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle