Hoşgeldiniz  

Çatalca Belediyesi’nin Kaldırım ve Yol Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

admin | 18 Şubat 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner’in vatandaşlara daha kaliteli bir hizmet sunabilmek için ilçe genelinde başlattığı kaldırım bakım-onarım ve yenileme çalışmaları yoğun bir tempoyla sürdürülüyor.

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner’in, vatandaşların talep ve isteklerini dikkate alarak başlattığı hummalı çalışmalar ara vermeksizin devam ediyor. Çatalca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yapılan çalışmalar doğrultusunda ilçe merkezinde ve mahallelerde yol ve kaldırım yapım, bakım ve onarım çalışmaları hızlı bir şekilde devam ederken bu çalışmalar ile paralel olarak ihtiyaç duyulan noktalarda kanal açımı, mazgal temizliği, okul ve ibadethanelerin tadilat çalışmaları da devam ediyor.

“Dönüşüm ve yenileme çalışmalarımıza gece-gündüz demeden devam edeceğiz”

Program dâhilinde ilçenin her noktasında gerçekleşen çalışmaları sık sık yerinde denetleyen Başkan Mesut Üner, “İlçemizde geç kalmış bir hizmeti daha yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Çatalca’mızın daha yaşanılabilir bir ilçe olması için başlattığımız dönüşüm ve yenileme çalışmalarımıza gece-gündüz, yaz-kış demeden devam edeceğiz” sözleriyle ilçemizi daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için, çalışmaların yer ve bölge ayrımı gözetmeksizin devam edeceğini vurguluyor.

Caddeler ve sokaklar Çatalca’ya yakışır hale gelecek

Atatürk Caddesi’nde Çatalca girişinden başlayarak Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam eden yeniden düzenleme çalışmaları kapsamında, kaldırımlar genişletilerek yenileniyor. Ekiplerin en kısa zamanda tamamlayacağı çalışmalar sonrası ilçe; Çatalca’yı boydan boya geçen modern görünümlü, geceleri ışık koridoru haline dönüşmüş vitrin bir caddeye kavuşmuş olacak.

Çatalca Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından son olarak Atatürk Sanayi Çarşısı’nda kot farkı olan yolda iyileştirme çalışması yapıldı. Ekipler, Bahtinur Sokak, Dikmen Sokak, Çiftlik Sokak, Şehit Uzay Kişin Sokak, Münif Sevi Caddesi,  Tahta Köprü Sokak ve Yeni Müftlük Binası etrafında kaldırım çalışmalarını tamamladı. Çalışmalar kapsamında; Celal Yücel Sokak, Armağan Çıkmazı, Cevdet Barın Caddesi Çakıl Mahallesi Esendal Sokak, Çanakça Mahallesi Stad Caddesi, Elbasan Mahallesi Ulvi Sokak, Atölye Sokak, Heybetli Sokak, İzzettin Mahallesi Özsu Sokak, Kabakça Mahallesi Maden Sokak,  Kaleiçi Mahallesi Su Deposu Sokak, Kaleiçi Mahallesi Ziya Otçu Caddesi, Ziya Köktürk Sokak, Mektep Sokak, Muratbey Mahallesi Fabrikalar Caddesi, Kaleiçi Cami önü ve Kartal Sokak’ta malzeme serimi, tretuvar onarımı, reglaj çalışması ve parke taşı yenileme çalışmalarını gerçekleştirdi.

Ekipler vatandaşların talepleri doğrultusunda çalışıyor

Gülenay Sokak’ta yağışlar sonrası su birikintisine engel olmak için kanal açımı yapan ekipler Hacı Osman Sokak’ta mazgalların temizliğini gerçekleştirdi. Vatandaşların taleplerini dikkate alarak İnceğiz Mahallesi İnceğiz Caddesi yolu üzerinde ihtiyaç olunan noktaya durak konuldu. Karadeniz Caddesi’nde bulunan durağın camlarını takan ekipler Tevfik Erdönmez Caddesinde yıkılan dubaların onarımını tamamladı.

Ekipler tarafından yapılan çalışmalar doğrultusunda Mehmetçik Meydanı’nda Sürücü Kursları için Test Parkuru hazırlandı. Ferhatpaşa İlkokulu’nun giriş kapısının tadilatını yapan ekipler Aydınlar Mahallesi’nde Öğretmen Lojmanının boyama ve tadilat çalışmasını yaparak öğretmenlerin kullanımına sundu.

342 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle