Hoşgeldiniz  

Çatalca Belediyesi Sağlıklı Bir Çatalca İçin İlçedeki Dezenfekte İşlemlerini Aralıksız Sürdürüyor

admin | 17 Mart 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner’in küresel anlamda önemli bir sıkıntı haline dönüşen korona virüsüne karşı başlattığı dezenfektasyon çalışmaları ilçemiz genelinde devam ediyor.

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner’in Sağlık Bakanlığınca yapılan uyarıların hemen ardından özel ekipler kurarak ilçede korona virüsüne karşı önlem amacıyla başlattığı çalışmalar, tüm hızıyla sürüyor.

Ekipler, sağlıklı bir Çatalca için ilçe genelindeki dezenfekte işlemlerini artırarak sürdürüyor. Dezenfekte çalışmaları kapsamında vatandaşların yoğun olarak bulunduğu otobüs durakları, toplu ulaşım araçları, konteynerlar, camiler, kamu kurumları, okullar, çocuk oyun alanları, park ve yeşil alanlarda çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Vatandaşlarımız paniğe kapılmasın

Belediye Başkanı Mesut Üner, vatandaşların paniğe kapılmaması gerektiğini belirterek, “Hükümetimiz virüsü ilk gündeme geldiği günden itibaren yakından takip edip, bu konuda tedbirler alıyor.  Bizler de Çatalca Belediyesi olarak Sağlık Bakanlığımızın uygulamış olduğu tedbirler çerçevesinde kendi tedbirlerimizi alıyoruz. İlçemizde rutin olarak uyguladığımız temizlik çalışmalarımızı artırarak devam ettiriyoruz. Bunun yanı sıra kurduğumuz özel ekiplerimiz gün içinde ve gece boyunca vatandaşlarımızın toplu bulundukları, camilerimiz, okullarımız, otobüs duraklarımız, kamu kurum ve kuruluşlarımız ve parklarımızda dezenfeksiyon çalışmaları gerçekleştiriyor. Vatandaşlarımızdan beklentimiz Sağlık Bakanlığımızın önerdiği kişisel tedbirleri uygulamaları ve bu konuda yetkili ağızlardan yapılmayan ve paniğe neden olacak konulara itibar etmemeleridir” dedi.

Çatalca Belediyesi’ne bağlı ekipler son olarak ilçede; İGDAŞ, Çatalca Ziya Altınoğlu Stadyumu, Kaymakamlık, Sosyal Hizmetler, Nüfus Müdürlüğü, Adliye, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Karakol, Müftülük, Mezarlıklar Müdürlüğü, 112 Komuta Merkezi, Jandarma, İSKİ, otobüs durakları, Ziraat Odası Başkanlığı, Muhtarlar Derneği, Vergi Dairesi ve Mal Müdürlüğü, Gençlik Merkezi, Kayra Rehabilitasyon Merkezi, Çatalca 2. Noterliği, Esnaf ve Sanatllar Odası, Çatalca İlyas Çokay Devlet Hastanesi, SGK, TCDD İstasyonu ve İlçe Başkanlıklarını dezenfekte etti.

321 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle