Hoşgeldiniz  

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner’den Engelli Kardeşlerimize Armağan

admin | 16 Aralık 2019 | Dünya, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, Çatalca Aile Danışma Gündüzlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nadeta yeni baştan inşa ederek daha kullanılabilir hale getirdi.

“Birlikte Çatalcayız” diyerek göreve başlayan ve çocuk, genç, yaşlı, kadın, erkek demeden ilçede yaşayan herkese eşit hizmet sağlayan Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, çok kısa bir sürede birbirinden önemli projeleri de hayata geçirdi.

Engelli vatandaşları daha iyi bir hayat standardına kavuşturmak, onların eğitimde, sporda, sağlıkta ve birçok alanda alabilecekleri hizmetleri en iyi şekilde onlara sunmak için çalışmalar yapan Başkan Mesut Üner, Çatalca Aile Danışma Gündüzlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni yenileyerek engelli vatandaşların hizmetine sundu.

Daha kullanışlı hale getirildi

Engellilerin ve onların sürekli bakımını yapan ailelerinin yararlandığı merkez, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan bakım, onarım ve tadilat çalışmalarıyla 800 m²’lik bir alan haline getirilirken, 60 öğrenci kapasitesi de yaklaşık 200 öğrenciye çıkarıldı. Tamamıyla yenilenen binada tüm kullanım alanları ihtiyaca göre daha elverişli hale getirildi. Ayrıca merkeze personel desteği de sağlayan Başkan Mesut Üner, merkezin daha donanımlı ve kullanışlı bir hale kavuşması için gerekli olan bilgisayar, yazıcı, dolap gibi tefrişat malzemelerini de temin etti.

Yepyeni ve kullanışlı hale gelen Çatalca Aile Danışma Gündüzlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde engellilerimiz gün boyu ihtiyacı olan fizik tedaviyi alarak ve iş uğraşı atölyelerinden yararlanarak el becerilerinin gelişimi yönünde faaliyetlerini sürdürmeye başladı.

Onların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner yaptığı açıklamada, “Engelli kardeşlerimiz için sunduğumuz her hizmet bizler için çok önemli. Çünkü onlara dair sorumluluklarımız olduğuna inanıyoruz. İlçemizdeki engelli kardeşlerimizin eğitim aldığı Çatalca Aile Danışma Gündüzlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni onlar için daha kullanışlı hale getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.Engelli kardeşlerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur Onların yüzündeki bir gülümsemenin değeribizim için paha biçilmez. Merkezde hem engelli kardeşlerimizin sosyal hayata katılımı hem de ailelerin kendilerine vakit ayırmaları için imkan sağlanıyor. Yenilenen merkezimiz hem engelli kardeşlerimize hem de ailelerine hayırlı uğurlu olsun” dedi.

607 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle