Hoşgeldiniz  

Büyükçekmece pazarlarında koronavirüs denetimi

admin | 28 Mart 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Sağlık, Tüm Manşetler A- A+

Büyükçekmece Belediyesi zabıta ekipleri, korona virüs önlemleri kapsamında pazar yerlerinde denetim gerçekleştirdi.

Zabıta ekipleri, pazar tezgahları arasında en az 3 metre mesafe bulunması konusunda pazarcı esnafını uyarırken pazarda maske ve eldiven dağıttı.

Büyükçekmece’de genelgeden önce hayata geçirilmişti

İçişleri Bakanlığı Korona virüs tedbirleri kapsamında valiliklere ek genelge göndermişti. Genelge kapsamında semt pazar yerlerinde giyim, oyuncak ve benzeri maddelerin satışına izin verilmeyeceği ve sosyete pazarlarının da geçici süreliğine kapatılacağı belirtilmişti. 17 Mart tarihinde bu uygulamayı hayata geçiren ilk belediye olan Büyükçekmece Belediyesi, ilçe genelinde semt pazarlarında denetimlerini sıklaştırdı. Zabıta ekipleri, pazar tezgahları arasında en az 3 metre mesafe bulunması konusunda pazarcı esnafını uyarırken, pazarda maske ve eldiven dağıttı. Müşterilerin ürünleri dokunarak seçmemeleri için pazar tezgahlarına afişler asıldı ve sosyal mesafeyi koruma konusunda düzenli olarak anonslar yapıldı.

 “Tüm pazarlarda denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz”

Denetimlere çok önceden başladıklarını belirten Büyükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Kazancı, “Büyükçekmece Belediyesi olarak 17 Mart’tan itibaren, İçişleri Bakanlığı’nın bu kararı gelmeden önce biz pazarlarda gıda ürünleri ve temizlik ürünleri hariç diğerlerinin satışını kaldırmıştık. Bu ürünleri kaldırdıktan sonra da tezgahların arasındaki mesafeyi de açmıştık. Şuanda da pazarcı esnafımıza eldiven ve maske dağıtıyoruz. Ürünlere vatandaşlarımızın dokunmaması için anonslarımızı yaptırıyoruz ve tüm pazarlarda zabıta ekiplerimizle birlikte denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Korona virüs ile mücadele kapsamında alınması gereken tüm tedbirleri alıyor ve uyguluyoruz” dedi.

454 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle