Hoşgeldiniz  

Belediyelerce, faaliyetleri durdurulan iş yerlerine kira bedeli tahakkuk ettirilmeyecek

admin | 20 Mart 2020 | Dünya, Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler A- A+

Son dakika: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın “koronavirüs önlemleri” genelgesine göre belediyelerce, koronavirüs önlemleri kapsamında geçici olarak faaliyetleri durdurulan iş yerlerine bu süre boyunca kira bedeli tahakkuk ettirilmeyecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, koronavirüs önlemleri kapsamında bir genelge yayımladı. Genelgede, faaliyetleri askıya alınan işletmelerden hiçbir kira bedelinin tahakkuk ettirilmeyeceği hükmü yer aldı.

Çin’in Vuhan kentinden dünyaya yayılan ve 11 Mart günü Türkiye’ye de sıçrayan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını, Türkiye’deki sosyal ve ticari hayatı önemli ölçüde etkiledi. İnsanların kalabalıklar oluşturma riskinin oluştuğu birçok yer, İçişleri Bakanlığının kararıyla kepenk kapattı.

BELEDİYELER, KİRA İSTEYEMEYECEK

Esnafın mağduriyetini gidermek üzere harekete geçen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı; tüm belediyelere bir genelge gönderdi. Söz konusu genelgeye göre belediyeler, kepenk kapatan iş yerlerinden kira bedeli tahakkuk edemeyecek.

KOVID-19’DA SON DURUM

Dün gece Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Türkiye’deki koronavirüs salgınıyla ilgili son verileri paylaştı. Koca paylaşımında, “Son 24 saatte yapılan 1.981 testten 168’i pozitif çıktı. 191 olan hasta sayımız 359’a ulaştı. Hastalarımızdan 85 yaşındaki bir hanımefendiyi kaybettik. Daha önce vefat eden bir hasta COVID-19 olarak değerlendirildi. Toplam kaybımız maalesef 4 oldu. Acımız arttı ama başaracağız” ifadelerini kullandı.

405 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle