Hoşgeldiniz  

Belediye personeli, sağlık çalışanları için siperlik vatandaşa maske üretiliyor

admin | 08 Nisan 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Tüm Manşetler A- A+

Büyükçekmece Belediyesi’nin koruyucu siperlik ve bez maske üretim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Büyükçekmece Belediyesi, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra tüm dünyaya yayılan Koronavirüs salgınına karşı en mücadele verenlerin başında gelen sağlık çalışanları için yüz koruyucu siperlikli maske üretiyor.

Günde bin adet siperlikli maske üretiliyor

Belediyenin Güzelce mahallesindeki atölyesinde gönde ortalama 1000 adet maske üretimi yapılabiliyor. Siperlikli maskeler Büyükçekmece’de devlet hastaneleri, özel sağlık kuruluşları, sağlık ocakları başta olmak üzere halk sağlığıyla yakından ilgili görevlilere dağıtılıyor. Diğer yandan Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi bünyesinde de vatandaşlara dağıtılmak üzere bez maske üretimine devam ediliyor.

“Hep birlikte omuz omuza vereceğiz”

Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, dünyayı derinden sarsan koronavirüsüne karşı tüm dünyanın savaş verdiğini belirterek; “Biz de Türk ulusu olarak bilim insanlarının talimatları doğrultusunda yapmamız gerekenleri yaparken, belediyeler olarak kendi alanlarımızda nasıl katkı yapabiliriz düşüncesiyle hemen yola çıktık. Günlerden beri maske üretmeye devam ediyoruz. Bu arada bütünüyle yüzü koruyacak bu maskeleri de kendimiz üreterek önce sağlık kuruluşlarımıza, devlet hastanesinde sağlık çalışanlarımıza sonra sağlık ocaklarına yani insanların sağlığını korumakla görevli sağlıkçılarımıza dağıtmaya, halkımıza dağıtmaya ve kendi personelimize dağıtmaya devam ediyoruz. Hep birlikte omuz omuza vereceğiz ve bu korona virüsünden az sıyrıklarla kurtulmanın yollarını arayacağız” ifadesini kullandı.

243 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle