Hoşgeldiniz  

BELEDİYE MECLİSİNDE ENCÜMEN VE KOMİSYON ÜYESİ SEÇİMLERİ YAPILDI

admin | 07 Temmuz 2020 | Asayiş, Foto Galeri, Genel, Gündem, Politika, Tüm Manşetler A- A+

Silivri Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısının 1. oturumu Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. Pandemi önlemlerine riayet edilerek gerçekleştirilen toplantıda encümen üyesi ve komisyon üyesi seçimleri yapıldı.

Silivri Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı meclis toplantısının 1. oturumu, meclis üyelerinin katılımıyla Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın başkanlığında yapılan meclis toplantısında 50 gündem maddesi değerlendirildi.

Gündeme geçilmeden önce siyasi parti sözcüleri grupları adına söz aldı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Sultan Aşkın, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Başkanvekili Filiz Güler ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Süheyl Kırkıcı, ülke gündemi ve yerel gündemlerle ilgili görüş ve temennilerini aktardı. Pandemi önlemleri nedeniyle katılımcı sayısı sınırlı tutulan toplantıda, encümen üyesi seçimi ve komisyon üyesi seçimleri de yapıldı. 49 gündem maddesi oy birliği ile ilgili komisyonlara havale edildi. Gündemin 50. maddesinde yer alan “Belediyemiz 2019 yılı faaliyet raporunun görüşülmesi” konusu, ortak alınan kararla 10 Temmuz Cuma günü yapılacak olan 2. oturuma bırakıldı.

YENİ ENCÜMEN VE KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ

Temmuz ayı meclis toplantısı 1. oturumunun açılış konuşmasını Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz yaptı. Başkan Yılmaz, koronavirüs nedeniyle üç aydır meclis toplantısı yapılamayan dönemde gelişen olaylar ve önemli günlerle ilgili görüş ve değerlendirmelerde bulundu. Mecliste üyesi bulunan siyasi parti grup başkanvekillerinin de söz alarak yaptıkları gündem dışı konuşmaların ardından gündemin 1. maddesi gereğince encümen seçimi yapıldı. Kapalı usul ile gerçekleştirilen oylama sonucu, Sultan Aşkın, Ömer Tekin ve Yasin Gören encümen üyesi olarak seçildi. Yapılan açık oylama ile Plan ve Bütçe Komisyonuna; MHP’li üye Sultan Aşkın, AK Partili üyeler Kenan Değdaş ve Abdullah Salim Çavdar, CHP’li üyeler Mehmet Yönet ve Lütfü Vardar, İmar Komisyonuna: MHP’li üye Şenoğlu Türkyılmaz, AK Partili üyeler Sami Barlas ve Celalettin Yazıcı, CHP’li üyeler Süheyl Kırkıcı ve Doruk Bulut, Çevre ve Sağlık Komisyonuna: MHP’li üye Ümit Seçkin, AK Partili üyeler Ülkenur Büke ve Orhan Çalışkan, CHP’li üyeler Elif Yılmazer ve Abdulcebbar Doğan, İsim Tespit Komisyonuna: MHP’li üye Gökalp Kalaycı, AK Partili üyeler Mustafa Çolakoğlu ve Sefer Ölçer, CHP’li üyeler Bora Balcıoğlu ve Elif Yılmazer, Hukuk Komisyonuna: MHP’li üye Sultan Aşkın, AK Partili üyeler Hacer Yıldırım ve Şükriye Akkaya Karakuş, CHP’li üyeler Fevzi Arslan ve Gökhan Yonat, Tarım ve Hayvancılık Komisyonuna: MHP’li üye Gökalp Kalaycı, AK Partili üyeler Kenan Değdaş ve Sefer Ölçer, CHP’li üyeler Melih Yıldız ve Ersin Taşkın, Kentsel Tasarım Komisyonuna ise MHP’li Gökan Dirik, AK Partili Filiz Güler ve Sefer Ölçer, CHP’li Bilal Ermiş ve Ömer Ercan seçildi.

GÜNDEM MADDELERİ İLGİLİ KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

Toplantıda, Encümen Üyesi Seçimi ve Komisyon Üyesi seçimlerinin ardından gündem maddelerine geçildi. Gündemde yer alan 41 madde oy birliği ile ilgili komisyonlara havale edildi.

Temmuz Ayı Meclis toplantısı 1. Oturumunda görüşülen gündem maddeleri şu şekilde;

G Ü N D E M:

1 – 3 Encümen Üyesi seçimi.

2 – Plan ve Bütçe Komisyonu seçimi.

3 – İmar Komisyonu seçimi.

4 – Çevre ve Sağlık Komisyonu seçimi.

5 – İsim Tespit Komisyonu seçimi.

6 – Hukuk Komisyonu seçimi.

7 – Tarım ve Hayvancılık Komisyonu seçimi.

8 – Kentsel Tasarım Komisyonu seçimi.

9 – Silivri Belediyesi ile Tokat İli Yeşilyurt Belediye Başkanlığı arasında kardeş şehir ilişkisi kurulmasının görüşülmesi.

10 – İlçemiz Mahalle Muhtarlarına yardım yapılmasının görüşülmesi.

11 – Belediyemiz ile Türk Yerel Hizmet Sendikası arasında yapılacak sosyal denge tazminatı sözleşmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesinin görüşülmesi.

12 – Kamil KAÇMAZ tarafından 10 NA 903 plakalı, 2012 model, Ford marka, damperli kamyon aracı belediyemize bedelsiz olarak  hibe etme talebinin görüşülmesi.

13 – Kamil KAÇMAZ tarafından 34 VCR 58 plakalı, 2008 model, Mercedes-Benz marka, damperli kamyon aracı belediyemize bedelsiz olarak  hibe etme talebinin görüşülmesi.

14 – Kamil KAÇMAZ tarafından 34 DN 4607 plakalı, 2005 model, Mercedes-Benz marka, akaryakıt aracı belediyemize bedelsiz olarak  hibe etme talebinin görüşülmesi.

15 – Kamil KAÇMAZ tarafından, 34 BV 9035 plakalı, 2005 model, Ford marka, Arazöz aracı belediyemize bedelsiz olarak hibe etme talebinin görüşülmesi.

16 – S.İstanbul Silivri Sanayicileri Küçük Ölçekli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi tarafından, 34 PFH 17 plakalı,2012 model, Mercedes-Benz marka, hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu aracını belediyemize bedelsiz olarak  hibe etme talebinin görüşülmesi.

17 – S.İstanbul Silivri Sanayicileri Küçük Ölçekli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi tarafından,34 LD 9881 plakalı, 2014 Model, Mercedes-Benz marka hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu aracını belediyemize bedelsiz olarak  hibe etme talebinin görüşülmesi.

18 – S.İstanbul Silivri Sanayicileri Küçük Ölçekli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi tarafından,34 LM 3007 plakalı, 2014 model, Mercedes-Benz marka hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu aracını belediyemize bedelsiz olarak  hibe etme talebinin görüşülmesi.

19 – S.İstanbul Silivri Sanayicileri Küçük Ölçekli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi tarafından,34 LD 9883 plakalı, 2014 model, Mercedes-Benz marka hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu aracını belediyemize bedelsiz olarak  hibe etme talebinin görüşülmesi.

20 – S.İstanbul Silivri Sanayicileri Küçük Ölçekli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi tarafından,34 LM 3008 plakalı,2014 model, Mercedes Benz marka,Hidrolik Sıkıştırmalı Çöp Kamyonunu aracını belediyemize bedelsiz olarak  hibe etme talebinin görüşülmesi.

21 – SRP Sadid Road İş Makinaları Yedek Parçaları İmalat ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından 34-00-11-8269 (K.18) plakalı, 2011 model, Volvo marka, Beko Loder İş makinesini belediyemize bedelsiz olarak  hibe etme talebinin görüşülmesi.

22 – SRP Sadid Road İş Makinaları Yedek Parçaları İmalat ve Dış Tic. A.Ş. tarafından 34-00-14-7853(K.19) plakalı, 2013 model, Volvo marka, Beko Loder iş makinesini belediyemize bedelsiz olarak  hibe etme talebinin görüşülmesi.

23 – Üneşler Turizm İnş. Taahhüt İth. San. ve Tic. A.Ş. firması tarafından 34 VZH 43 plakalı, 2014 model İveco marka Hidrolik Sıkıştırmalı 15+5 Vinçli Çöp toplama aracını belediyemize bedelsiz olarak  hibe etme talebinin görüşülmesi.

24 – Taş Grup Gıd. Nak. Oto. Teks. San. ve Tic. Ltd. Şti. firması tarafından 07 DEG 89 plakalı, 2013 model, Ford Cargo marka, Su Tankerini belediyemize bedelsiz olarak hibe etme talebinin görüşülmesi.  

25 – Serinova Plastik San. Dış. Tic. Ltd. Şti. tarafından 961880422519 seri numaralı, 2020 model, Bomag marka, BW 12 AD-5 tipi silindiri belediyemize bedelsiz olarak hibe etme talebinin görüşülmesi.  

26 – Serinova Plastik San. Dış. Tic. Ltd. Şti. tarafından 34 ABL 945 plakalı 2017 model, Ford marka, brandalı saç kasa çift kabin aracı belediyemize bedelsiz  olarak hibe etme talebinin görüşülmesi.  

27 – S. İstanbul Silivri San. Küçük Ölçekli Küç. San. St. Kooperatifi 34 LM 3009 plakalı, 2014 model, Mercedes-Benz marka Hidrolik Sıkıştırmalı Çöp Kamyonu aracını belediyemize bedelsiz olarak hibe etme talebinin görüşülmesi. 

28 – Silivri İlçesi, Selimpaşa Mahallesi, 646 ada 1 parsele ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliğinin görüşülmesi.

29 – İstanbul Çevre düzeni Planı ve Planındaki Tarımsal Niteliği Korunacak Alanlarda plan notu değişikliğinin görüşülmesi.

30 – Silivri İlçesi, Alipaşa Mahallesi, 640 ada 1 ve 2 parsel BOTAŞ Rüzgâr Enerji Santrali Amaçlı Uygulama İmar Planı Değişikliğinin görüşülmesi.

31 – Silivri İlçesi, Alipaşa Mahallesi donatı alanlarının yer değiştirilmesine ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan Değişikliğine yapılan itirazların görüşülmesi.

32 – Silivri İlçesi, Selimpaşa Mahallesi, 6698 parsel ve yol alanına ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliğinin görüşülmesi.

33 – Silivri İlçesi, Mimarsinan (eski Piri Mehmet Paşa) Mahallesi, 1682 ada 1 parsel, 1683 ada 1 parsel, 1684 ada 1 parsel, 1685 ada 1 parsel, 1686 ada 1 parsel ve bir kısım tescil harici alana ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan Değişikliğinin görüşülmesi. 

34 – Silivri İlçesi, Semizkumlar (eski Alipaşa) Mahallesi 5748 parsele ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan Değişikliğinin görüşülmesi.

35 – İstanbul Çevre Düzeni Planı ve Planındaki Tarımsal Niteliği Korunacak Alanlar ile ilgili plan notu hükümlerinden 20.000 m2. Şartının değişmesine ait plan notu  değişikliğinin görüşülmesi.

36 – Silivri İlçesi, Selimpaşa Mahallesi 48 parsele ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan Değişikliğinin görüşülmesi.

37 – İlçemiz sınırları içinde bulunan isimsiz cadde ve sokakların isimlendirilmesinin görüşülmesi.

38 – Silivri, Gümüşyaka Mahallesi, 1776 parsel ile belediyemiz mülkiyetindeki Gümüşyaka Mahallesi, 7 ada, 16-17-20-21 parsellerin takasının (trampa) görüşülmesi.

39 – Belediyemize ait kiradaki işyerlerinin pandemi (salgın hastalık) döneminde geçici olarak kapatılmaları nedeniyle ecrimisil bedellerinin tahsil edilmeyerek, 3 ay ötelenmesinin görüşülmesi.

40 – Mülkiyeti Silivri Belediyesine ait İlçemiz Çanta-Sancaktepe Mahallesi, 171 ada, 125 parselde kayıtlı taşınmaz üzerine Cami ve Kur’an Kursu ve Müştemilatı olarak Diyanet İşleri Başkanlığına (Silivri  İlçe Müftülüğü) 25 yıllığına tahsisi yapılmıştır. Tahsisi ile ilgili yapılan protokolün revize edilmesinin görüşülmesi.

41 – Belediyemiz ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında ortak hizmet projesi gerçekleştirilmesi ile ilgili hazırlanan protokolün revize edilmesinin görüşülmesi.  

42 – Belediyemizin vergi borçlarına mahsuben 10 adet taşınmazının Maliye Bakanlığına devrinin yapılmasının görüşülmesi.

43 – Silivri ilçesi Çayırdere Mahallesi, 140 ada 1 parsel  sayılı taşınmazın 2B kapsamında Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Marmara Emlak Müdürlüğünden satın alınmasının görüşülmesi.

44 – Silivri ilçesi, Çayırdere Mahallesi, 141 ada 1 parsel  sayılı taşınmazın 2B kapsamında Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Marmara Emlak Müdürlüğünden satın alınmasının görüşülmesi.

45 – Belediyemiz ihtiyaçlarında kullanılmak üzere borçlanma ve borçlanma konusunda Belediye Başkanına yetki verilmesinin görüşülmesi.

46 – İlçemiz Mimar Sinan Mahallesi Alipaşa Caddesi üzerinde Cuma günleri kurulmakta olan semt pazarının Mimar Sinan Mahallesi Atasoy Caddesine taşınmasının görüşülmesi.

47 – Belediyemizde İşletme ve İştirakler Müdürlüğü oluşturulması ile yönetmeliğinin onaylanmasının görüşülmesi.

48 – Belediyemiz mülkiyeti ve kullanımında bulunan spor kompleksi, lokal, otopark, kafeterya, sosyal tesis, düğün salonu ve benzeri yerlerde uygulanacak olan ücret tarifesinin belirlenmesinin görüşülmesi.

49 – Belediyemiz 2019 yılı kesin hesabının görüşülmesi.

Silivri Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı Toplantısının 2. oturumu 10 Temmuz Cuma günü saat 10.00’da gerçekleştirilecek.

562 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle