Hoşgeldiniz  

Başkan Mesut Üner Çatalca Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nu İlk Gösterisinde Yalnız Bırakmadı

admin | 06 Ocak 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Yerel Haberler A- A+

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner’in Belediye bünyesinde kurduğu Çatalca Belediyesi Tiyatro Topluluğu ilk kez sahne aldı. Başkan Mesut Üner, ilk gösterimi çocuklarla birlikte izledi.

Çatalca Belediyesi bünyesinde ilçede eğitim, kültür, sanat ve spor alanındaki çalışmalara büyük önem veren Başkan Mesut Üner, açtığı yeni kurslarla çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin kendini geliştirmesine imkân tanıyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde farklı branşlarda her yaş grubundan vatandaşlar için açılan kurslar ile yıl boyu eğitimler devam ediyor.

Başkan Mesut Üner Çatalca Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun İlk Gösterisini Miniklerimizle Birlikte İzledi

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner tarafından Belediye bünyesinde açılan tiyatro kursu öğrencilerinin oluşturduğu Çatalca Belediyesi Tiyatro Topluluğu, eğitmenler Hakan Hasanoğlu ve Erdem Aksu yönetmenliğinde ilk kez Çatalcalı minikler için sahne aldı. Oyuncular; Ayşenur Karataş, Deniz Armağan, Deniz Kuşçu, Eda Kızılırmak, Ebru İlken, Esra Coşkun ve Esra gün tarafından Nazım Özbay Kültür Merkezi’nde iki seans olarak sahnelenen Bremen Mızıkacıları adlı çocuk tiyatrosu izleyicilerden tam not aldı.

Çocukların büyük bir keyifle izlediği tiyatro oyunu sonrasında kursiyerler, eğitmenler ve oyunu izleyen aileler ile çocuklar Başkan Mesut Üner’e ilçede bu faaliyetlerin ve etkinliklerin gerçekleşmesine imkân sağladığı için teşekkürlerini sundu.

Belediye Başkanı Mesut Üner, büyük emek verilerek sahnelenen çocuk oyunu için eğitmenleri ve Tiyatro Topluluğu’nun genç yeteneklerini tebrik ederek, kendilerine çiçek takdim etti. Başkan Mesut Üner yaptığı konuşmada; “Değerli Çatalca halkımıza tüm etkinliklerimizde bizleri yalnız bırakmayarak bu salonu doldukları için teşekkür ediyorum. Oyunun sahnelenmesinde emeği geçen eğitmenlerimize ve bütün öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Kültür Merkezimizi sabahın 8’inden gece 12’ye kadar yaşayabilen bir Kültür Merkezi haline getirmeye çalışıyoruz. Daha iyisini yapmak için de çalışmaya devam edeceğiz. Değerli hocalarımızın her zaman yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Çünkü Çatalca halkı her şeye layık. Ben herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanarak Çatalca için, çocukların verimli ve keyifli zaman geçirebilmeleri için etkinliklerin devam edeceğini belirtti.

709 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle