Hoşgeldiniz  

Başkan Dr. Hasan Akgün’e soruyoruz

Ali Girgin | 25 Mayıs 2021 | Köşe Yazıları, Tüm Manşetler


facebooktwitter
Ali Girgin
aligirgin1975@hotmail.com

Hangi Belge Mesut Üner’e zarar verecek?

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün belediye meçli toplantısında gündeme gelen Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner hakkında çok sert ifadeler kullandı. Kullandığı ifadelerde elinde bulunan belge ve bilgileri açıkladığında Mesut Üner’in zarar göreceğini ifade etti. Bu söylemlerin ardından Hasan Akgün’ün elinde hangi bilgi ve belgelerin olduğu merak konusu oldu. Akgün açıklamasına Üner’den cevap gelmedi. Üner sessiz kalmayı yeğledi.

MECLİS TOPLANTISINDA NELER KONUŞULMUŞTU?

Büyükçekmece Belediye Meclis Toplantısında Ak Parti Meclis Üyesi Zerrin Çağlar’ın “ Belediyelerin ekonomik problemlerinden bahsettiniz. Buna kısmen katılmakla birlikte örnek isteniz. Örnek vermek için söz almak istedim. Çok uzağa gitmeye gerek yok. Çok yakınımızda Çatalca Belediiyesi, Silivri Belediyesi var. Her iki belediyede iki yıl oldu göreve geleli. Borçlarını ödediler ve artıya geçtiler. Siz 27 yıldır iktidardasınız fiilen belediye başkanısınız. Belediye hizmet makamıdır. Büyükçekmecelilerin  daha iyi hizmet alabileceğine inanıyoruz. Belediye ağlama makamı değil. Ve şu anda Büyükçekmece gibi güzel bir ilçemiz var. İyi hizmetler yapabileceğimize biz inanıyoruz” sözlerine karşılık Hasan Akgün sert bir cevapla kendini savundu.

Akgün, “ Bak yine beni konuşturacaksınız. Bu iki belediye başkanı. O arkadaşlarımıza zarar gelmesin diye konuşmayacağım. Yani o iki belediye başkanım çok sevdiğim iki arkadaşımdır. Büyük yapmakta olduğu işleri, o yapmakta olduğu işleri hangi kurumun yapmakta olduğunu resmi belgeyle burada önünüze koyarım. Onlara zarar vermeyin. O arkadaşlarımız işlerini yürütsünler, bölgemizin iki iyi belediye başkanlarıdır. Ucuz konuşmalarla beni konuşturmayın. Dilimin sivri olduğunu biliyorsunuz. O arkadaşlarımız zarar görür” ifadelerini kullanmıştı.

Çatalca halkı bu ifadelerin ardından Çatalca’nın bilmediği ama Hasan Akgün’ün bildiği belge ve bilgilerin neler olduğunu sorguluyor. Çatalca halkı Hasan Akgün’ün susmamasını ve elinde hangi belge ve bilgi var ise konuşmasını istiyor. Yaptığı bu konuşmayla bir nevi “konuşursam zarar görürler” diyerek neyi kast ettiğini merak ediyor. Kendilerinin, halkın seçtiği belediye başkanının o halka ait makam koltuğunda arkadaş kayırmanı yapmasının yanlış olacağını, o koltukta hizmet ederken halktan bir şey saklamaması gerektiğini, eğer bildikleri var ise bu bildiklerini, kamuoyuna açıklamasını bekliyor. Belge ve bilgileri sakladığı ve arkadaşları olduğundan dolayı konuşursa zarar göreceğini ifade ettiği seçilmişlerin kendi siyasi partisinden olmamasının da altını çizerek, “belediye başkanı CHP’nin çatısı altında seçilmiştir. O benim arkadaşım, bu benim dostum, bu benim akrabam diyerek susmak, siyaset yapmak, belediye yönetmek halkı temsil eden belediye başkanına yakışmaz. En kısa zamanda açıklama yapmasını bekliyoruz” diyerek eleştirilerini sundular. 

197 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle