Hoşgeldiniz  

BAŞKAN ÇEBİ KADIN ÇALIŞANLARLA BULUŞTU

admin | 07 Mart 2020 | Genel A- A+

Küçükçekmece Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla belediyeki kadın çalışanlara özel kahvaltı düzenledi. 

Nikah Sarayı’nda düzenlenen kahvaltıda bir araya gelen Küçükçekmece Belediyesi kadın çalışanları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Kahvaltı organizasyonuna, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve sendika temsilcileri katıldı. 

Kemal Çebi: “Kadınlar haklarını Cumhuriyet’e ve Mustafa Kemal’e borçlu”

Tüm kadın çalışanlarının 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayan Kemal Çebi, “Kadınlar aldıkları tüm hakları Cumhuriyet’e ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçlu. Bugün dünyanın en gelişmiş ülkeleri dahil, parlamentolarında kadın milletvekili yokken bizim meclisimizde 38 tane kadın vekilimiz vardı. Bunlar Cumhuriyetin, demokrasinin  bize armağanıdır. Bu Cumhuriyetin korunması, kollanması, büyütülmesi kadınları daha çok ilgilendiriyor. 8 Mart simgesel bir gündür. Bir dayanışma ve mücadelenin günüdür.” diye konuştu. Çebi sözlerini, “Kendi görev sürem içerisinde Küçükçekmece’de adaletin, hoşgörünün, hukukun, eşitliğin, insani bakışın, vicdani duyguların öne çıktığı bir Küçükçekmece’yi hayal ediyorum. Sizlerden beklentilerim var. Küçükçekmece’de hiç kimse ötekileştirilmesin. Ben Küçükçekmece’de hoşgörüyü, kardeşlik hukukunu geliştirmek istiyorum” dedi. 

 “Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz”

Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen ) Memur Temsilcisi, Hanife Aygün Altun ise, “Belediye başkanımız bize her türlü desteği veriyor. Bu nedenle ona çok teşekkür ediyorum.  Tüm Bel-Sen Temsilcisi olarak çok mutlu oldum. Bu gibi organizasyonlar insanların çalışma azmini geliştirici, kaynaştırıcı oluyor. Bugün de böyle bir kahvaltının verilmesi çalışanlar olarak bizleri çok mutlu etti. Yapılan sözleşme için Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Çalışma koşullarımızın iyileştirilmesi çok mutluluk verici. Biz sendika olarak, öncelikle çocukları olan annelerle ilgili bir kreş yardımı bekliyoruz. Sözleşmemiz de  bu zaten mevcut. Çocuklu annelerimiz için daha güzel şeyler bekliyoruz. Dünyadaki bütün kadınları, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

Belediye Kadın Temizlik Görevlisi: “Kadının bir erkekten hiçbir farkının olmadığını, kadın ve erkeğin eşit olduğunu gösteriyorum”

Kahvaltıya katılan Küçükçekmece Belediyesi’nde temizlik görevlisi olarak çalışan Çiğdem Kızılkula, “Ben mesleğimi çok severek yapıyorum. Belediye başkanımızın bize tanıdığı bu imkan sayesinde erkeklerle eşit bir şekilde çalışıyorum. İşime aşığım. Kadının erkekten hiçbir farkının olmadığını, eşit olduğumuzu ön plana çıkarıyorum, herkese gösteriyorum. Erkeklerle birlikte başlıyor ve onlarla birlikte bırakıyoruz. Erkek çalışma arkadaşlarımız da bize çok yardımcı oluyorlar. Biz göreve başladıktan sonra vatandaşlar da çok memnun kaldı. Cennet sokaklarına kadın eli değdi. Herkesin Dünya emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.  

260 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle