Hoşgeldiniz  

Başkan Çağırıcı muhtarlarla telekonferans üzerinden görüştü

admin | 27 Nisan 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Tüm Manşetler A- A+

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, sosyal mesafe kuralına uyarak mahalle muhtarlarıyla telekonferans yöntemiyle toplantı gerçekleştirdi. Görüşmede hem Kovid-19’a yönelik çalışmalar hem de Ramazan ayı hazırlıkları değerlendirildi.

Bağcılar’da geleneksel hale getirilen ve yüz yüze yapılan “Muhtarlar Buluşması” bu kez farklı bir şekilde gerçekleştirildi. Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını tedbirleri dolayısıyla Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ile muhtarlar, telekonferans yöntemiyle görüştü. Çağırıcı’nın belediye binasından yaptığı bağlantıya belediye başkan yardımcıları da iştirak etti.

Sırayla söz alan mahalle muhtarları, sorumluluk alanlarında başta Kovid-19 salgını olmak üzere yaptıkları çalışmalar ve uygulanan önlemler hakkında bilgi verdi. Ardından da mahalle sakinlerinin ihtiyaç ve taleplerini dile getirerek sorunların çözümü noktasında yapılabilecekler konuşuldu. Görüşmede Ramazan ayı ile ilgili yapılan hazırlıklar ele alındı.

Salgın sona erince yine bir araya geleceğiz

Salgın yüzünden toplantıyı görüntülü bir şekilde yaptıklarını dile getiren Başkan Çağırıcı, “Bugüne kadar hep aynı ortamda görüşmeler yapıyorduk. Ancak içinde bulunduğumuz süreç nedeniyle tedbirler almak zorundayız. İnşallah bu salgın sona erince yine eskisi gibi bir araya gelip yüz yüze yan yana olacağız.  Muhtarlarımız devletle vatandaş arasında vazife görevi görüyorlar. Birbirimizi dinleyerek hemşehrilerimize en iyi hizmeti vermek için ortak kararlar aldık. Ayrı ayrı yerlerde olsak da işbirliğiyle çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Toplantı sonunda katılımcılar hem ulusal egemenliğin ilan edilişinin 100. Yılını kutladı hem de Ramazan ayının hayırlı olmasını diledi.

457 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle