Hoşgeldiniz  

Başkan Akgün: “EMITT, kültür ve turizm hayatımıza zenginlik katıyor”

admin | 27 Ocak 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Tüm Manşetler A- A+

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) kapılarını 30 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında 24’üncü kez açıyor.

Her yıl fuar kapsamında yerli ve yabancı binlerce ziyaretçiyi Büyükçekmece’de ağırlamanın mutluluk verici olduğunu belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “EMITT Turizm Fuarı, dünyanın ve ülkemizin dört bir yanından katılımcısı ile kültür ve turizm hayatımıza zenginlik katıyor. Fuar Türkiye ve İstanbul’un tanıtımı açısından da önemli bir fırsat” ifadesini kullandı. 

Büyükçekmece Belediyesi 2. salonda

Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan EMITT, 30 Ocak Perşembe günü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılıyor. Uluslararası kültür paylaşımını ve ülkelerin turizm açısından tanıtımını projelendiren Büyükçekmece Belediyesi bu yılda çeşitli etkinlikler düzenleyerek fuarın dikkat çeken stantları arasında yerini alacak. Büyükçekmece Belediyesi ziyaretçilerini 2. Salon A/472 numaralı standında kabul edecek.

“Türkiye ve İstanbul’un tanıtımında büyük rol oynuyor” Kültür, turizm ve eğitim alanında hızla ilerleyen Büyükçekmece’nin tanıtımı açısından EMITT Turizm Fuarı’nı önemsediğini belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “EMITT, turizm sektöründeki yeni gelişmeleri görebilmek, Türkiye’nin ve İstanbul’un tanıtımında büyük rol oynuyor. Her yıl yerli ve yabancı binlerce ziyaretçiyi Büyükçekmece’de ağırlıyoruz. Fuarımız sayesinde ilçemize gelen vatandaşlarımıza projelerimizi anlatma imkanı buluyoruz” dedi.

440 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle