Hoşgeldiniz  

Avcılar Belediyesi Sokakta Yaşayan Köpekler İçin İlçedeki Parklara Yeni Kulübeler Yerleştirdi

admin | 16 Ocak 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Tüm Manşetler A- A+

Soğuk hava şartlarında barınma sorunları yaşayan sokak hayvanları için harekete geçen Avcılar Belediyesi, ilçede bulunan köpek kulübelerine yenilerini ekledi.

Parklarda yaşamını sürdüren sokak hayvanlarının barınak olarak kullandığı ancak eskidiği için yeterli gelmeyen kulübeler Avcılar Belediyesi tarafından yenileriyle değiştirildi. Eski barınaklara oranla daha avantajlı olan bu barınaklar sevimli dostlarımızın bu soğuk günleri atlatmasına da yardımcı olacak.

Ekiplerin çalışmalarını meraklı gözlerle izleyen sokak hayvanlarının çalışmaların bitmesinin ardından yeni yuvalarına alışması da zor olmadı.

Konu ile ilgili Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünce yapılan açıklamada; sokakta yaşayan köpekler için parklara kartondan kulübeler yapıldığını fakat bu kulübelerin çevre ve hayvanlar için sağlıklı koşullar oluşturmadığı belirtildi. Açıklamada karton kulübelerin bulundukları yerden toplatılarak yerine bakım ve ihtiyaçları düzenli olarak kontrol edilebilecek daha sağlıklı ahşap kulübeler yerleştirildiğine de yer verildi.

260 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle