Hoşgeldiniz  

ANNESİZ KALAN YAVRU KÖPEĞE ESENYURT BELEDİYESİ SAHİP ÇIKTI

admin | 07 Ocak 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Sağlık, Tüm Manşetler A- A+

Soğuk kış günlerinde sokakta kalan yavru köpeğe Esenyurt Belediyesi sahip çıktı. Annesini kaybeden minik yavrunun yeni yuvası belediyenin barınağı oldu.

Esenyurt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Esenyurt Sultaniye Mahallesi’nde gece saatlerinde soğuktan donarken bir vatandaşın fark ederek evine aldığı yavru köpeğe sahip çıktı. Köpeği bulan vatandaş Esenyurt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerini arayarak soğuktan donan minik yavrunun bakımı ve sahiplendirilmesi için belediyeye teslim etmek istediğini söyledi. Gelen telefon üzerine harekete geçen ekipler, minik yavruyu ihbarın geldiği adresten alarak Esenyurt Belediyesi Modern Hayvan Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’ne getirdi. Burada gerekli sağlık kontrolleri yapılan ve karnı doyurulan yavru köpek soğuk kış şartlarından etkilenmemesi için sahiplendirilene kadar barınakta Esenyurt Belediyesi’nin misafiri olacak.

 ‘SAHİPLENDİRİLENE KADAR BARINAKTA MİSAFİRİMİZ OLACAK’

Barınağa getirilen yavru köpeğin herhangi bir sağlık probleminin bulunmadığını söyleyen Veteriner Teknikeri Esra Güney, “Vatandaşımız bu yavrumuzu dışarıda soğuktan donmak üzereyken bulmuş ve bir akşam evinde misafir ederek uygun sıcak ortamı sağlamış. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Ancak evde aynı ortamı sürekli sağlayamayacağı için bizi aradı, ekiplerimiz adrese giderek hayvanı teslim aldı. Yapılan ilk kontrollerinde herhangi bir sağlık probleminin olmadığını anladık. Bundan sonra sahiplendirme süreci başlayacak. Tek umudumuz güzel, uygun bir yuvaya sahiplendirebilmek. Minik yavrumuz sahiplendirilene kadar barınağımızda misafir olacak” dedi.

ESENYURT BELEDİYESİ HAYVAN DOSTLARINI YALNIZ BIRAKMIYOR

Gelen ihbarlar doğrultusunda ilçedeki yaralı ve yardıma muhtaç hayvanların yardımına koşarak daha sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlayan Esenyurt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, diğer sokak hayvanlarının soğuk kış şartlarından etkilenmemesi için ilçenin çeşitli yerlerine kedi ve köpek evleri bırakarak düzenli mama desteği sağlıyor.

546 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle