Hoşgeldiniz  

AKSOY: HODRİ MEYDAN! HASAN AKGÜN NE BİLİYORSA AÇIKLASIN

admin | 28 Mayıs 2021 | Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Büyükçekmece Meclisinde Ak Parti meclis Üyesi Zerrin Çağlar’ın hizmet konusunda Çatalca Belediyesini örnek göstermesine karşı,  Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner hakkında “ O arkadaşlarımıza zarar gelmesin diye konuşmayacağım. O arkadaşlarımız zarar görür” ifadeleri kullanmasının ardından Akgün’e ilk cevap beklenildiği gibi Belediye Başkanı Mesut Üner’den değil Ak Parti’li Meclis Üyesi Halit Aksoy’dan geldi. Aksoy ” Hasan Akgün’e hodri meydan diyorum. Kimin ne belgesi ve bilgisi var ise ortaya koysun” diyerek karşılık verdi.

NELER OLMUŞTU B.ÇEKMECE MECLİSİNDE?

Büyükçekmece Belediye Meclis Toplantısında Ak Parti Meclis Üyesi Zerrin Çağlar’ın “ Belediyelerin ekonomik problemlerinden bahsettiniz. Buna kısmen katılmakla birlikte örnek istediniz. Örnek vermek için söz almak istedim. Çok uzağa gitmeye gerek yok. Çok yakınımızda Çatalca Belediyesi, Silivri Belediyesi var. Her iki belediyede iki yıl oldu göreve geleli. Borçlarını ödediler ve artıya geçtiler. Siz 27 yıldır iktidardasınız fiilen belediye başkanısınız. Belediye hizmet makamıdır. Büyükçekmecelilerin  daha iyi hizmet alabileceğine inanıyoruz. Belediye ağlama makamı değil. Ve şu anda Büyükçekmece gibi güzel bir ilçemiz var. İyi hizmetler yapabileceğimize biz inanıyoruz” sözlerine karşılık Hasan Akgün sert bir cevapla kendini savunmuştu.

Akgün, “ Bak yine beni konuşturacaksınız. Bu iki belediye başkanı. O arkadaşlarımıza zarar gelmesin diye konuşmayacağım. Yani o iki belediye başkanım çok sevdiğim iki arkadaşımdır. Büyük yapmakta olduğu işleri, o yapmakta olduğu işleri hangi kurumun yapmakta olduğunu resmi belgeyle burada önünüze koyarım. Onlara zarar vermeyin. O arkadaşlarımız işlerini yürütsünler, bölgemizin iki iyi belediye başkanlarıdır. Ucuz konuşmalarla beni konuşturmayın. Dilimin sivri olduğunu biliyorsunuz. O arkadaşlarımız zarar görür” ifadelerini kullanmıştı.

HALİT AKSOY SESSİZ KALMADI

AK Parti Çatalca Belediye Meclis Üyesi Halit Aksoy Hasan Akgün’ün bu söylemlerine sessiz kalmadı. Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner’in bu iddialara cevap vermesi beklenirken Aksoy başkanına sahip çıktı. Aksoy, ““ Ben Hasan Akgün’e hodri meydan diyorum. Kimin ne belgesi ve bilgisi var ise ortaya koysun. Bu kadar hizmetimiz kimsenin ithamlarıyla yok sayılamaz. Akgün’ün söylemlerine karşılık ben sessiz kalamam. Zan altında kalamam. Seçilmiş bir meclis üyesiyim ve halkıma karşı da hesap vermek mecburiyetinde olan birisiyim. Başkan Akgün zarar verir diye iddia ettiği belgeleri açıklamalıdır. Ben başkaları gibi susamam. Susmam. Beraber yol yürüdüğüm belediye başkanım hakkında ortaya atılan iddialara sesiz kalamam. Başkanımın sonuna kadar arkasındayım. Akgün çıksın hizmetlerini anlatsın. Biz de anlatalım. İddialarını ortaya koysun. Akgün’ün belediye başkanım hakkında iddiaları sadece başkanımı değil tüm meclis üyelerimizi de kapsar. Bu iddialara sessiz kalmak Akgün’ün iddialarını bir nevi kabul etmektir benim düşünceme göre” dedi.

AKGÜN NE CEVAP VERECEK?

Ak Parti Çatalca Belediye Meclis Üyesi Halit Aksoy’un bu söylemlerine karşı Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün ne cevap vereceği merak konusu oldu. Akgün belge ve bilgileri bu cevaba karşılık açıklayacak mı yoksa arkadaşım diye nitelendirdiği Mesut Üner hakkında susmaya devam mı edecek gelecek günlerde daha iyi görülecek.

AKSOY DIŞINDA KİMSE CEVAP VEREMİYOR

Hasan Akgün’ün iddialarına bu zamana kadar sadece Ak Parti Çatalca Belediye Meclis Üyesi Halit Aksoy cevap verdi. Aksoy’un dışında Ak Parti Büyükçekmece ve Çatalca Ak Parti İlçe Başkanları ve yönetimleri, Ak Parti Büyükçekmece ve Çatalca Belediye Meclis Üyeleri, Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner ve başkan yardımcıları cevap veremediler. Ne zaman cevap verecekleri ise merak ediliyor.

1828 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle