Hoşgeldiniz  

AKGÜN’E ‘HODRİ MEYDAN’ DEMEK CESARET İSTER

Ali Girgin | 26 Mayıs 2021 | Köşe Yazıları, Tüm Manşetler


facebooktwitter
Ali Girgin
aligirgin1975@hotmail.com

Gazetemizin dün manşetinden “ Başkan Dr. Hasan Akgün’e soruyoruz. Hangi Belge Mesut Üner’e zarar verecek?” haberini paylaştık.

Haberde Büyükçekmece Belediyesi Ak Parti Meclis Üyesi Zerrin Çağlar’ın Çatalca Belediyesi’nin yaptığı bugüne kadar yapılmamış büyük hizmetler ve bu hizmetlerin ardından bütçe fazlalığı vermesine karşın Büyükçekmece Belediyesi’nin borçlu olduğunun ve büyük hizmetler görünmediği yönünde imalı konuşmasına karşılık Hasan Akgün  “ Büyük yapmakta olduğu işleri, o yapmakta olduğu işleri hangi kurumun yapmakta olduğunu resmi belgelerle önünüze koyarım. Onlara zarar vermeyin. O arkadaşlarımız işlerini yürütsünler. Dilimin sivri olduğunu biliyorsunuz. O arkadaşlarımız zarar görür” ifadelerini kullanmıştı.

Haber Marmara Gazetesi olarak Hasan Akgün’ün bu iddialarını gazetemizin manşetinden yayınladık. Yayınlamamızın ardından konuyla ilgili olarak bu iddialara cevap vermesi gereken muhatapların neler söyleyeceğini bekledik. Ama hiç kimseden ses çıkmadı.

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner sessiz kalması gerekiyorsa da Çatalca Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Aslan ve yönetimi bu söylemlere sessiz kaldı. Partili belediye başkanlarına karşı belgelerle konuşacağını ifade eden ve bu belgeleri açıkladığında belediye başkanlarının zarar göreceğini ifade etmesine karşı tepkisiz kaldılar. Yetmedi Çatalca Belediyesi Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri de ses çıkart(a)madı. Tepkilerini göster(e)medi. Yetmedi belediyenin işlerini yapan müdürlüklerden sorumlu siyasi belediye başkan yardımcıları dahi gıklarını dahi çıkart(a)madı.

Kısacası Hasan Akgün’e “ elinde ne belge varsa açıkla. Kamuoyu nezdinde bizleri zan altında bırakan bu söylemlerini ortaya koy. Çatalca halkının kafasında soru işaretlerine neden olma. Algı yaratma” diyecek kadar cesaret göster(e)mediler.

Hasan Akgün’ün söylemlerine maruz kalanlar sessiz kaldıkça ve tepki göstermedikçe halkta nihayetinde bazı soruları da sormayı uygun gördü. Bu soruları buradan tek tek sormaya kalksak sayfalar yetmez.

Ancak benim düşüncelerime göre Akgün’ün söylemlerine eğer Çatalca’dan bir kelime dahi tepki gösterilemiyor ise demek ki Hasan Akgün’ün elinde belli ki bir hayli belge ve bilgi mevcut. Veya yok ama blöf yapıyor ise bu blöfü de Çatalca şu anda yemiş durumda. Akgün’ün elinde gerçekten belge ve bilgi var ise bu daha da acı. Çünkü bu belge ve bilgiler elinde olduğu vakit Ak Parti ne yazık ki göründüğü üzere CHP’li belediyelere söz söyleyecek gücü elinde bulunduramayacak. Bulundursa dahi Akgün’ün dediği gibi büyük zararlar görecek.

Ben bir Büyükçekmece Çatalca doğumlu olan birisi olarak Hasan Akgün’ün bu söylemlerinin karşısında Ak Parti Belediye Başkanı Mesut Üner, Ak Parti İlçe Başkanı ve yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle temsilcileri ve çok yoğun bir partili ile bir araya gelerek bir basın açıklaması yapmasını beklerdim. Açıklamalarında da “ Hasan Akgün’ün elinde ne kadar belge ve bilgi var ise ortaya koysun. Bizim hiçbir şeyden çekincemiz yok. Hodri Meydan” demelerini beklerdim. Hala bekliyorum. Ak Parti Büyükçekmece’de dahil.

Sonuca geldiğimizde eğer Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner ve Ak Parti Çatalca camiası sessiz kalmaya devam ediyor ise Akgün’ün Çatalca üzerinde siyasi manevralar yapmasına ve siyaseten at koşturmasına engel olamayacağı kesin. Ve ilçenin geleceği adına çalışmalar yapmasına da, Çatalca’nın geleceği adına eğer planlar yapmış ise planlarını devreye sokmasına ve gerçeğe döndürmesine de kimsenin sesi çıkmayacaktır diye düşünüyorum.

Bu planların bölgesel olarak CHP’nin siyasi geleceği adına olumlu sonuçlar vereceğini düşünenler olsa da benim tüm Çatalca halkına tavsiyem ithal akıllarla değil kendi aklınızla geleceğe yön vermeye çalışmanızdır. SAYGILARIMLA…

308 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle