Hoşgeldiniz  

4 EYLÜL RUHU BEYLİKDÜZÜ’NDE YAŞANDI

admin | 07 Eylül 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Kültür Sanat A- A+

SİVAS KONGRESİ’NİN 101’İNCİ YILDÖNÜMÜ BEYLİKDÜZÜ’NDE KUTLANDI

Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas Kongresi’nin 101’inci yıldönümü ve 9. Dünya Sivaslılar Günü Beylikdüzü’nde kutlandı. Beylikdüzü Belediyesi ve Beylikdüzü Sivaslılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin katkılarıyla Yaşam Vadisi 1. etapta gerçekleşen programdaki konuşmasında dayanışma ruhunun önemine dikkat çeken Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “COVID-19 salgınından bugünden yarına kurtulmanın mümkün olmadığını hep beraber gördük. Bir aşı ya da ilaç bulunana kadar, hayatlarımız eskisi gibi olmayacak. Ancak böylesi keskin ve zorlu değişimlerin yaşandığı her dönemde olduğu gibi, bir araya gelmek, dayanışma göstermek ve ortak azmi yaşatmak zorundayız. Dolayısıyla 4 Eylül ruhu, bugün verdiğimiz mücadeleye de ilham olmak zorunda.” ifadelerini kullandı.

Sivas Kongresi’nin 101’inci yıldönümü ve 9. Dünya Sivaslılar Günü, Beylikdüzü Belediyesi ve Beylikdüzü Sivaslılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin katkılarıyla Yaşam Vadisi 1. etapta gerçekleşti. Yaşam Vadisi Çanakkale Zafer Meydanı ve Atatürk Anıtı’nda düzenlenen Çelenk Koyma Töreni ile başlayan etkinliğe; Beylikdüzü Kaymakamı Dr. Mustafa Altınpınar, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Beylikdüzü Sivaslılar Derneği Başkanı Eyyüp Günay, Sivaslılar Derneği yönetim kurulu üyeleri, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı. Manda ve himayenin reddedildiği ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı özel günde, eşitlik ve özgürlük temaları çerçevesinde gündeme ilişkin konuşan Kaymakam Altınpınar, programda emeği geçenlere de ayrıca teşekkür etti.

Çalık: 4 Eylül ruhu, bugün verdiğimiz mücadeleye de ilham olmak zorunda

Programdaki konuşmasında dayanışma ruhunun önemine dikkat çeken ve Beylikdüzü Sivaslılar Derneği gibi kurumların, İstanbul’un yarını için önemli rol oynadığına değinen Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ise, “Bugün yanımızda oturan dostlarımızla aramızdaki mesafeler ve yüzdeki ifadeden duyguları anlamamıza engel olan maskelerimiz, ‘yeni normal’ dediğimiz duruma işaret ediyor. COVID-19 salgınından bugünden yarına kurtulmanın mümkün olmadığını hep beraber gördük. Bir aşı ya da ilaç bulunana kadar, hayatlarımız eskisi gibi olmayacak. Ancak böylesi keskin ve zorlu değişimlerin yaşandığı her dönemde olduğu gibi, bir araya gelmek, dayanışma göstermek ve ortak azmi yaşatmak zorundayız. Dolayısıyla 4 Eylül ruhu, bugün verdiğimiz mücadeleye de ilham olmak zorunda. Fakat Beylikdüzü Sivaslılar Derneği gibi yardımlaşma kurumlarının değeri, sadece ‘olağanüstü’ şartlarda da anlaşılmamalı. İstanbul gibi hâlâ göç almaya devam eden bir mega kentte, böylesi kurumların anlamı büyüktür.” ifadelerini kullandı.

Günün anlam önemine ilişkin konuşmaların ardından program, Yaşam Vadisi “6 Mayıs Geçliğimiz Sahnesi”nde Esra Yıldız moderatörlülünde düzenlenen ve Prof. Dr. Vahdettin Engin ile Eyyüp Günay’ın katıldığı söyleşi ile sona erdi.

388 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle