Hoşgeldiniz  

Seçim, Meçim Yok!

Naci Akay | 08 Şubat 2021 | Köşe Yazıları


Naci Akay
bilgeofis@hotmail.com

    Vatandaş, benim gibi bir erken bir seçim bekliyor, ama boşuna. Bir zamanlar, olur diye ben de bekliyordum, ancak bütün umutlarım artık kırıldı. 2023’ü bile şüpheli görüyorum. Anlatayım, bakalım hak verecek misiniz?

   Değerli okurlarım; Vatandaşlarımızın önemli bir kısmı, bu iktidardan kurtulmak için bir seçim bekliyor. Daha önceki bir yazımda da belirttiğim gibi, seçim için iki ihtimal görünüyor. Ya Haziran 2023 de yapılacak, yani beklenen süre içinde yapılması düşünülen normal seçim, ya da daha önce yapılacak bir erken seçim.

    Bendeniz, bu güne kadar hep bir erken seçim kararı bekledim. Ancak, iktidar partisi ve lideri bir erken seçimden değil, 2023 de yapılacak olan bir seçimden kararlılıkla söz ediyor.

                ERKEN SEÇİMİ NEDEN İSTEMİYORLAR?

    Bunun iki sebebi var. İktidar yapılacak bütün seçimlerde, vadesinin dolduğunu ve seçimi dolayısıyla iktidarı kaybedeceğini biliyor. Her ne kadar  İnternette dolaşan kimi videolarda, çileye alışmış kimi vatandaşlar hala iktidarı işaret etse de, bu kere iktidarın kaybedeceği kesin gibi görünüyor.

   Memleketimizin içine düştüğü zor ekonomik durum, halkın çektiği geçim sıkıntısı ve yolsuzlukların ve hırsızlıkların halkın iyice midesini bulandırması, iktidara yeni bir şans tanımıyor.

    Şu iyi bilinsin ki, halkımız buna rağmen bir hata yapıp bu iktidara devam derse, bütün bu sıkıntıları çekmeye layıktır. Hatta, daha beteri ile karşılaşabilir.

      İktidarın seçimden kaçmasının ikinci ve esas sebebi ise, 19 yıllık yolsuzlukların ve kanunsuzlukların hesabını vermekten korkmaktır. Çünkü, nereden baksanız, hesap vermenin zorluğunu bırakın, aklanmak onlar için artık imkansızdır.

    Eğer, biraz olsun demokratik kurallara ve insan haklarına uyulur ve saygı gösterilirse, hesaptan kaçmamak gerekir. Eğer, o hesabı verebilirlerse…

                                        SEÇİMDE HİLE OLUR MU?

    Devletin bütün güçlerini (Ordu, Emniyet, Adalet ve YSK Yandaş Seçim Kurulu) elinde tutan ve istediği gibi kullanan iktidar, bu güçleri kullanıp seçimin sonucunu etkileyebilir. Yani, bir katakulliye başvurup, kazanamayacağı bir seçimi tekrar kazanabilir.

   Açık kanun hükmüne rağmen oyların sayımı sırasında haksız ve kanunsuz yere karar aldırıp, mühürsüz oyları saydıran bu iktidar, kazanmak için her türlü yola başvurabilir. Böylece, Atı alan, bir kere daha Üsküdar’ı geçer.

   Sonuç olarak diyebiliriz ki, bütün bunları hesap eden iktidarın, bir erken seçim kararı alması hayaldir. O sebeple, seçimlerin zamanında yapılması için dua edin.

    O halde tekrar edelim, görünürde seçim-meçim yok!

37 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle