Hoşgeldiniz  

POLİSLERİN HAKKI YENİLMEZ

Ali Girgin | 09 Nisan 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, Yerel Haberler


facebooktwitter
Ali Girgin
aligirgin1975@hotmail.com

Her yıl 6-12 Nisan tarihleri arasında halkın huzuru ve güvenliğinin sağlayan polislerimizin ‘Polis Haftası’ kutlanır.

Bu günlerde polisimize olan güven anlatılır ve tazelenir. Verdikleri hizmetlerden dolayı da teşekkürler sunulur.

Polislerimiz için her yıl düzenlenen bu haftada devamlı olarak polisimizin vatandaşın güvenliği ve huzuru için çalıştığı belirtilir.

Ancak yaşadığımız koronavirüs sıkıntısıyla polisimize sadece huzuru ve güvenliği sağladıklarından çok başka hizmetlerinden dolayı da teşekkür etmemiz gerektiği ortaya çıktı.

Düşünün ki virüs sonrası devletin aldığı yasaklar ve tedbirlerle polisimizin hangi alanlarda vatandaşa nasıl daha fazla hizmet ettiğini bir gözlemleyelim isterseniz.

65 Yaş üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkma yasağına uyması adına sabırla ve inatla çalışıyorlar. Yetmiyor 65 yaş üstü vatandaşlarımızın her türlü isteklerini yerine getiriyorlar. 65 Yaş üstü vatandaşımızın bankadan emeklisini çekmekten tutun, ekmeğini, ilacına kadar alıp getiriyorlar.

Yetmiyor bekçilerimiz Cumhurbaşkanımızın gönderdiği kolonya ve maskeleri teslim ediyorlar.

Yeri geliyor karantina altındaki vatandaşlarımızın güveni oluyorlar, yeri geliyor sosyal mesafe uygulaması adına özveri ile çalışıyorlar.

Yetmiyor bire bir uyarılarla halkı bilgilendirirlerken yeri geliyor tüm vatandaşın bilgi sahibi olması adına pankartlama ve afişlemelerle halkımızı bilinçlendiriyorlar.

Yetmedi virüse karşı alınacak tedbirlerde en başta doktorlarımız gibi canla başla çalışıyorlar. Virüs kapıyorlar. Karantinada kalıyorlar. İyileştikleri gibi yeniden görevlerinin başına gelip yılmadan çalışmaya devam ediyorlar.

Kısacası sahada doktorlarımızın bir nevi iş yükünü azaltmaya çalışıyorlar.

Halkın güvenliğinden çok sağlığını korumak adına büyük mücadele veriyorlar.

Düşünsenize onca huzur ve güvenlik adına işleri varken bir de daha da ağır olan virüse karşı mücadele veriyorlar.

Hiçbir talebe hayır demiyorlar.

Her talebe en kısa zaman içinde cevap vermek adına sahada çalışıyorlar.

Verdikleri bu mücadele takdire şayandır.

Türk Polisi’ni canı gönülden kutluyorum.

İyi ki varsınız…

PAZAR UYGULAMASI ÇOK İYİ

Her hafta Perşembe günü Çatalca’da kurulan Halk pazarında alınan önlemler göz dolduruyor.

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner ve Başkan Yardımcılarının koordinasyonunda zabıta ekiplerinin koronavirüse karşı aldığı tedbirler ses getiriyor.

Pazar alanının tamamen kapatılması ve güvenlik altına alınması, sosyal mesafe kuralına uyulması adına vatandaşların uyarılması, her pazara girenin ateşinin ölçülmesi ve dezenfektan sunulması, maskeleri yoksa maske verilmesi, Pazar esnafının sattığı ürünlerin her birinin tam detaylı olarak denetlenmesi ve satışa hazır hale getirilmesi Çatalca halkına verilen önemi gösteriyor.

Pazara giriş bölümünde uzun kuyruklar oluşsa da hangi vatandaşa sorsam uygulamadan memnun görünüyor.

Vatandaşlar sırada beklemekten sıkılmadıklarını, sosyal mesafe ve kalabalıktan uzak bir alışveriş için bu tedbirlerin alınması gerektiğini, zabıta ve belediye ekiplerinin aldıkları tedbirleri yerinde bulduklarını ifade ediyorlar.

Halkın sağlığını düşünen her birimi canı gönülden kutluyorum.

 ZABITA MÜDÜRÜ ALKIŞI HAK EDİYOR

Çatalca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne getirilmesinin ardından Nizamettin Balaban hizmetleri ile adından söz ettiriyor.

Sıkı ve disiplinli çalışması, zabıtaların hizmet adına verdikleri sistematik başarılar, belediye hizmetlerinde aksamaların azalması ve en önemlisi koronavirüs konusunda halkın daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi adına verdiği mücadele görülüyor.

Özellikle ilçede virüs yayılımının azalması adına zabıta ekipleri ile gece gündüz demeden denetimlerde bulunması ve bu hizmetleri de görüntü şeklinde yapmayıp bizzat sahada kendisinin de takip etmesiyle büyük bir başarı sağladığı aşikardır.

Diğer yandan birçok konuda halkın talep ve isteklerine de ivedilikle diğer birimlerle yaptığı koordineli çalışmalarla yerine getirmesi, ben değil biz mantığı ile hareket ederek Belediye Başkanı Mesut Üner’in söylemleriyle tam bir bütün haline getiriyor kendisini ve müdürlüğünü.

Bir diğer konuda din, dil, mezhep, siyaset gözetmeden hizmetlerini yerine getirmeye çalışmasını da eklemek gerekiyor.

İnsan odaklı çalışması hem belediyeye hem de başkanına büyük bir güç veriyor. Zaten böyle bir ismi zabıta müdürlüğüne belediye başkanı Mesut Üner öylesine getirmediği de böylece ortaya çıkıyor.

Kendisini başarılı çalışmalardan dolayı kutluyorum.

SAYGILARIMLA…

470 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle