Hoşgeldiniz  

KİM BU PLANCILAR? B:ÇEKMECE BELEDİYESİNİN ÇİZİMCİLERİ Mİ?

admin | 14 Temmuz 2020 | Köşe Yazıları


admin
habermarmaragazetesi@gmail.com

Geçtiğimiz gün bir arkadaşım birçok konuda bana soru sordu. “Bunları biliyor musun” dedi.

Çatalca Belediyesi Nazım Özbay Kültür Merkezi’nin İSMEK katında( İSMEK ayrıldı) yani en son katında 3 kişinin belediye planlarını çizdiği hakkında bilgi aldığını ama bu kişilerin Çatalca Belediyesi’nde çalışıp çalışmadığını bilmediğini, neden imar bölümünde değil de bu alanda çalıştıklarını merak ettiği söyledi.  

Ben de biraz araştırma yaptım.

Kültür Merkezi’nin üst katında plan çizimleri yapan kişilerin olduğunu, bu kişilerin Mesut Üner’in geçmişten tanıdıkları olduğunu ve Büyükçekmece Belediyesi’nden geldikleri bilgisine ulaştım. Ama Büyükçekmece Belediyesi de olmayabilir. Belki de hiçbir belediyede çalışmıyorlardır. Ancak bu kişilerin Büyükçekmece Belediyesi’nde mi yoksa Çatalca Belediyesi’nde mi kayıtlı olduklarının bilgi sahibi olamadım. Eğer olsaydı belediyeye gelen bu üç kişinin işe alındıklarını sağır sultan bile duyardı. Hatta “Mesut Üner belediyeye işçi almıyoruz. Aldıklarımız 15 kişi. Üçü de çizimci” derdi. Diğer yapılan işçi alımlarını ifade ettiği gibi.

Merak ettiğim konu ise neden imarda bulunan çizimciler planları çizmiyor da başka belediye ve özellikle Büyükçekmece Belediyesi’nden gönderilen çizimcilerle çizimler yapılıyordu.

En hassas konu ise bu çizimciler halen Büyükçekmece Belediyesi’nde çalışıyor görünüyorlar ise bunun nasıl bir açıklaması olacağıydı.

Mesut Üner’in neredeyse her gün Kültür Merkezi’ne uğraması ve burada farklı farklı kişiler ile kapalı kapılar ardında görüşmeler yapması, ardından çizimcileri ziyaret etmesi ve zamanının bir bölümünü burada harcaması da dikkatimi çekti.

Eğer bu çizimciler Büyükçekmece Belediyesi’ne bağlı ise o zaman Hasan Akgün’ün Çatalca’da bağlantılar kurduğu iddiaları da az çok gün yüzüne çıkmıyor muydu? Akgün’ün söz sahibi olduğu iddialarını az çok göstermiyor mu? Akalan ilkokulu örneği gibi.

Kısa bir zamana bakıldığında çizimcilerin gelmesi, Büyükçekmece’den şirketlere işler verilmesi, ihaleler verilmesi, yollar yaptırılması, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne B.Çekmece’den müdür atanması, Basın bürosunun tamamının Tepecik ve BÜyükçekmeceli olması, bir teknisyen danışmanın işe sokulması ve belediyede her gün bir Büyükçekmece’li, Tepecik’li görmemiz, eşimin de yazdığı gibi Recep Erol’un devamlı gelmesinin ardından bu çizimcilerinde gözlerden ırak bir yerde çalıştırılması bazı soruların da doğmasına neden olmuyor mu?

İddia edildiği üzere bu çizimcilerin Muratbey ve bir çok kilit mahallelerin planlarını çizdikleri, bu planların çizimi aşamasında Çatalca Belediyesi’nde şehir ve planlamacıların olmadığı da iddia ediliyor.

Hemen Mesut Üner’in bir sözü aklıma geliyor.

“Birlikte Çatalcayız. Birlikte Çatalca’yı yöneteceğiz”

Durum böyle olunca nasıl birlikte yönettiğimizi açıklayan birisi olursa sevinirim.

Ben bu görüntüye bakarak sanki Çatalca Belediyesi’ni Büyükçekmece Belediyesi yönetiyormuş gibi bir izlenim doğduğunu söylemlere bakarak görüyorum. Tabi ben bu izlenime her zaman karşı durdum. Ben Mesut Üner’e inanıyorum. Bu izlenimleri de sileceğine inanıyorum. Ama böyle de olmaz ki demeden de edemiyorum.

Tepecik ile bu belediyeyi yönetmeyeceğine, Hasan Akgün’ün isminin geçmediği hizmetleri yapacağına, Çatalca halkının hakkını Çatalca’ya vereceğine, Belediyeyi Büyükçekmece’liler ile doldurmayacağına inanıyorum.

Ama bu yürümeyle, bu görüntülerle, inancıma gölge düşürülmesinden de korkuyorum.

Hasan Akgün’ün 20 yıldır Çatalca üzerinde olan etkisinin olduğu iddialarının halen devam etmesi ve daha da artış gösterdiğinin söylemleri bir Ak Parti’li belediyeye yakışmadığını da ifade etmek isterim.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu iddiaları duysa, veya çıktığını bilse ne derdi hiç düşünmüyor musunuz?

Artık bu söylemleri Mesut Üner’in yıkması ve Büyükçekmece sevdalılığından vaz geçmesi gerekmektedir. Kendisi Çatalca Belediye Başkanıdır. Belediyeye çizimci lazımsa Çatalca’dan, müdür lazımsa Çatalca’dan yetiştirip atamak, bir teknik danışman gerekiyorsa Çatalca’dan, basın bürosuna gazeteci, kamereman, fotoğrafçı lazımsa Çatalca’dan, ihaleler yapacaksa Çatalca’dan, yol, park, elektrik direği, havuz, saat yapacaksa da Çatalca halkından alması gerekmektedir. Çatalca’dan yaptığı bu alımlar hem istihdam olarak hem de ticari olarak Çatalca’ya fayda sağlayacaktır. Aksi ilçe halkının sıcak parasının ilçeden dışarı çıkmasına neden olacaktır.

Ama kendisi ben Tepecikliyim, daha düne kadar memleketim Büyükçekmece’ye bağlıydı, benim tüm arkadaşlarım ve yandaşlarım Büyükçekmeceli, onlara iş vermek benim görevim, arkadaşlarımı kalkındırmak görevim ve başka şeylerde derse o zaman başka.

Biz de o zaman Çatalca’da o koltukta ne işin var diye de sormasını biliriz.

Ak Parti Çatalca İlçe Başkanı acaba bu konular hakkında ne düşünüyor? Yoksa bu konulardan haberdar değil mi? Haberi varsa neden susuyor? Her iddia ve görüntü Ak Parti için gelecek seçimlerde zarar getirmeyecek mi? Yoksa herkes bu iddia edilen siyasi bağlantılardan memnuniyet mi duyuyor?

447 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle