Hoşgeldiniz  

Dolandırıcı Sahte Gelinler, Cirit atıyor!

Naci Akay | 24 Şubat 2021 | Köşe Yazıları


Naci Akay
bilgeofis@hotmail.com

Benim, en çok dikkatimi çeken sahte gelin MELİSAY. O, ahlaksızlık abidesi olarak heykeli dikilecek çirkef bir kadın. Bu pisliklere bir taraftan şaşıyor, bir taraftan üzülüyor, bir taraftan da gülüyorum. Israrla haykırıyorum. Neredesin Ey Adalet, neredesin Ey Emniyet? Ve, öteki ülke yöneticileri? Sizin çocuklarınız yok mu? Dibe vuran bu ahlakın, bu rezaletin hesabını kim verecek?

    Değerli okurlarım; Çok değil,  20 yıl kadar öncesine gidelim. Yapılmakta olan “Çarpma-çırpma” denilen hırsızlıklar bir yana, cinsel ahlaksızlığın bu kadar tavan yaptığını, başka bir söylemle ahlakın dibe vurduğunu bu güne kadar hiç gördünüz mü, duydunuz mu?

     Allah aşkına, son 20 yılda insanımıza ne oldu?. Bu kadınlar, kızlar ve aynı kafadaki erkekler bu cüreti nereden aldılar, nereden buldular? Bu 20 yılda, ülkeyi kimler idare etti? Bizim dinimizde, itikat ve ibadetten sonra, üçüncü ayak “ahlak” değil midir? Bu ahlaksızlığın hangi dinde yeri var? Ha bire dini duygulardan nemalanalar, bu durumu görmüyor mu? Daha sayayım mı?

                              TV’LERDEN PİSLİK AKIYOR!

    TV’ler bu ülkeye bu iktidar döneminde gelmedi, daha önce de vardı. Ama, ahlakı yerlere sermeden yayın yapıyorlardı.

    Onların bu davranışı, yeni nesilde ahlak anlayışını aldı götürdü, yok etti. O konuyu da, zaman zaman bu köşede dile getiriyorum.

    Haksızlık etmeyeyim. Eleştirdiğim bu TV’lerin yararlı hizmetleri de var, Ahlak konusundaki rezillikleri ortaya çıkararak, ders alanlara gerekli dersi vermede de etkili olabiliyorlar.  İşte bunlardan son örnek, 4 ayrı TV kanalının kayıp ve suçluları aramaktan başka, ahlaksızlık yapan, topluma kötü örnek olan insanları teşhir edip, çarpık insanları yola getirmede şüphesiz faydalı olabiliyorlar.

   Bilindikleri için adlarını vererek ifade edeyim. ATV adlı TV’de Esra Erol ve Müge Anlı, Show TV de Didem Aslan ve Star TV’de Serap Paköz, ilginç ve faydalı programlar yaparak, bir taraftan kayıpları bulurken, bir taraftan da toplumun kabul etmediği ancak ders almaları gereken çarpık ilişkileri anlatıyorlar, çok  iyi yapıyorlar.

                                        GELELİM O  MELİSAY’A

     Bu genç kadının şahsında, Türkiye’nin 45 ilinde kadın ticareti yapıldığı, Melisay gibi ahlaksız kadınların bir iki geceliğine evlilik vaadiyle Dini Nikahlı kocaları tarafından satıldıkları ve saf erkekleri dolandırıp kaçtıkları görülüyor. Bu satışları yapan Pez…. Lerin bu güne kadar 9 milyon lira çarptıkları ve nihayet yakalandıkları anlatılıyor.

    Değerli okurlarım, çok ilginçtir, bu TV kanallarınca ele almasa,  dinden imandan ve ahlaktan yana görünen iktidar yetkililerin ve emirleri altındaki Emniyet ve Adli görevlilerdin, olup biteni seyretmekten başka bir iş yapmadıkları anlaşılıyor.

      Ve nihayet, bu yayınlar üzerine görevleri akıllarına gelip, olaylara el atabiliyorlar.

   Burada bir husus dikkatimizi çekti. SHOW TV’de Didem Aslan adlı sunucu, Melisay’ı adeta kanatları altına alıp korumak istediyse de, yine de takibattan kurtaramadı.

                        MELİSAY  GÖZ ALTINDA VE TUTUKLANIYOR

      Melisay adlı pisliğin içindeki  bu kadın, bir canlı yayından Emniyet güçleri tarafından  göz altına alınırken, öteki şerikleri de başka illerde tutuklanıyor ve geç de olsa, adaletin yerine geleceği anlaşılıyor.

   Hukukçular, bu kişilere 3 ile 5 yıl arasında hapis cezası verileceğini söylüyorlar. Çok az.

   Ne var ki, TV’de bu programı yapan Didem Aslan adlı kişi, sürekli  olarak, bilerek bu pisliğe saplanan kadını koruduğu gibi, bundan sonra da koruyacağını açıkça söylüyor. Yani suçluyu koruyor ve övüyor. Bunun da bir yaptırımı, bir cezası olmalı. Bekleyip göreceğiz.

    Az da olsa, bunlar gibi yoldan çıkanlara inşallah ders olur.

    Küçük Bir Not: Sultan 4’cü Murat’tan itibaren oluşan bir geleneğe göre, böyle azgın ve ahlaksız kadınlar önce Islahhanelere alınıp ıslah edilirlerdi. Islah olmayanlar, halk arasında Kerhane denilen Genelevlere verilir ve azgınlıkları ancak öyle önlenebilirdi.

18 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle